Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca
Dużur doradczy Pracownika Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach
Pracownik Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach pełni dyżur doradczy w każdy wtorek w godz. 9.00 – 12.00 w budynku świetlicy wiejskiej w Dojazdowie, ul. Krakowska 114
Zobacz więcej »
2022-10-04
Zmiana Uchwały antysmogowej Półtora roku dłużej na wymianę kotłów
Na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego, która odbyła się w dniu 26.09.2022, przegłosowano zmiany dotyczące terminu wymiany pieców pozaklasowych określonych w przepisach małopolskiej uchwały antysmogowej. Została podjęta decyzja o przedłużeniu palenia piecami bezklasowymi na paliwo stałe do końca kwietnia 2024 roku. Pozostałe zapisy uchwały antysmogowej pozostają bez zmian. W nowo budowanych budynkach mają być montowane wyłącznie ekologiczne kotły 5 klasy. Do końca 2026 r. mieszkańcy są zobowiązani wymienić piece klasy 3 i 4 na węgiel lub drewno.
Zobacz więcej »
2022-09-28
Wymiana linii telefonicznej w POZ Kocmyrzów
W związku z planowaną wymianą linii telefonicznej w ośrodku zdrowia, informujemy że w dniu 29-09-2022r od godziny 13:00 do godzin przedpołudniowych dnia następnego nie będzie możliwości dodzwonienia się do przychodni.
Zobacz więcej »
2022-09-27
Barszcz Sosnowskiego - informacje
W bieżącym roku na terenie Naszej Gminy dało się zauważyć wiele siedlisk barszczu Sosnowskiego. Jest to inwazyjna roślina, która pochodzi z rejonu Kaukazu, a na tereny środkowej i wschodniej Europy została przeniesiona w 2 połowie XX wieku w celach uprawy i wykorzystania jej jako paszę dla zwierząt. Uprawy te szybko jednak zostały porzucone ze względu na stopień zagrożenia, jaki roślina zaczęła stwarzać dla zdrowia ludzi, bowiem związki chemiczne zawarte w jej soku powodują znaczne zmiany skórne u ludzi (poparzenia). Barszcz Sosnowskiego zaczął się rozprzestrzeniać na dużą skalę, dodatkowo jego wysoka odporność, łatwość w rozsiewaniu i małe wymagania w stosunku do warunków obszaru występowania spowodowały, że jest on trudny do zwalczenia. Jedna jego roślina podczas okresu wegetacyjnego może wytworzyć do 50 tysięcy nasion, a jedno nasiono może pozostać w glebie i rodzić nowe rośliny nawet przez okres 4 lat.
Zobacz więcej »
2022-09-26
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca
Gmina Kocmyrzów-Luborzyca po raz kolejny włączyła się do kampanii – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w dniach od 16 do 22 września 2022r. z inicjatywy Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. W tych dniach Ekodoradcy z Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zorganizowali szereg akcji edukacyjno-promocyjnych w przedszkolach oraz na parkingach „Parkuj i jedź” w Baranówce oraz Łuczycach. W tym roku hasło przewodnie to „Lepsze połączenia”. Celem kampanii jest promowanie ekologicznych form mobilności oraz zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń, co będzie miało wpływ na poprawę jakości powietrza, oszczędność pieniędzy i czasu, poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego oraz bezpieczeństwa na drogach. 22 września to był „Dzień bez Samochodu” – w tym dniu zachęcając mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej i parkingów park&ride w naszej Gminie, przeprowadzono akcje informacyjne z mieszkańcami na temat ochrony powietrza i ETZT.
Zobacz więcej »
2022-09-26
Pokaz kotłów, ekologicznych źródeł ogrzewania oraz instalacji OZE w Baranówce
W sobotę 17 września 2022 roku przy Centrum Kultury i Promocji w Baranówce odbył się pokaz kotłów, ekologicznych źródeł ogrzewania oraz instalacji OZE. Reprezentowane były kotły na gaz ziemny, biomasę, pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Podczas eventu mieszkańcy mogli skorzystać z porady ekodoradców zatrudnionych w tutejszym Urzędzie Gminy na temat Uchwały Antysmogowej, możliwości pozyskania dofinansowania na wymianę starych źródeł ciepła oraz złożyć obowiązkową deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Za złożenie deklaracji mieszkańcy otrzymali roślinkę.
Zobacz więcej »
2022-09-23
Diamentowe Gody
22 września 2022 roku w Wilkowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W tym dniu Państwo Cecylia i Tadeusz Zapiór obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Z tej okazji Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski oraz Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Ewelina Kałkus złożyli Szanownym Jubilatom serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia, bogatych w zdrowie i szczęśliwe chwile. Jubilatom wyręczono okolicznościowy dyplom, kwiaty oraz upominek.
Zobacz więcej »
2022-09-23
Szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie w dniach: 23.09.2022-01.10.2022
Przekazujemy komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie w dniach: 23.09.2022-01.10.2022 na terenie powiatu krakowskiego
Zobacz więcej »
2022-09-22
VIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI NOC BIBLIOTEK
1 października 2022r. o godz. 18.00 w bibliotece w Baranówce odbędzie się VIII Edycja Ogólnopolskiej Akcji NOC BIBLIOTEK pod hasłem "TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ". Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 do 8 lat ubrane w stroje przestawiające ulubione postacie z bajek.
Zobacz więcej »
2022-09-15
Efekty realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa – II połowa 2022r. – projekty współpracy
Efekty realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa – II połowa 2022r. – projekty współpracy.
Zobacz więcej »
2022-09-15
Działania priorytetowe na terenie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca
Przekazujemy informację od Komisariatu Policji w Słomnikach
Zobacz więcej »
2022-09-13
Konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!
Ruszył konkurs na projekt maskotki Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023!
Zobacz więcej »
2022-09-12
2019-09-02