Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca
Trwają prace dotyczące wprowadzenia nazwy ulic w miejscowości Sulechów
W związku z wolą Mieszkańców wsi Sulechów oraz w myśl podjętej uchwały sołectwa Sulechów dotyczącej wprowadzenia nazw ulic, Gmina Kocmyrzów – Luborzyca informuję, iż trwają prace dotyczące wprowadzenia nazwy ulic w miejscowości Sulechów.
Zobacz więcej »
2023-10-03
Spotkanie z Ekodoradcami w Karniowie
W dniu 20 września 2023r. w Szkole Podstawowej w Karniowie, odbyło się spotkanie z Ekodoradcami tutejszego Urzędu Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.
Zobacz więcej »
2023-10-03
Dojazd do Szkoły Podstawowej w Łuczycach - ważna informacja
Informujemy, że od dnia 3.10 br. (tj. wtorek) do odwołania wjazd na teren Szkoły Podstawowej w Łuczycach będzie możliwy wyłącznie od strony ul. Pod Lipami.
Zobacz więcej »
2023-10-02
Pytania i odpowiedzi dotyczące gazociągu DN700 Wężerów-Przewóz
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. prowadzi aktualnie zaawansowane prace projektowe związane z budową gazociągu wysokiego ciśnienia DN700 relacji Wężerów-Przewóz, którego trasa przechodzić będzie przez teren Państwa gminy.
Zobacz więcej »
2023-09-26
EKSPRES PRACA – Punkt Aktywizacji i Treningu dla osób młodych
Od 1 września 2023 został uruchomiony „EKSPRES PRACA - Punkt Aktywizacji i Treningu dla osób młodych”, który jest ośrodkiem zintegrowanej pomocy ukierunkowanej na wspieranie aktywności zawodowej osób młodych mieszkańców powiatu krakowskiego i miasta Krakowa, w tym „przyjezdnych” młodych uczących się w szkołach wyższych, akademiach i uniwersytetach. Dodatkowo działania punktu wspierają aktywność zawodową młodych osób oraz wzmacniają metropolitalny rynek pracy.
Zobacz więcej »
2023-09-25
Bezpieczeństwo na drogach - uwaga na dzikie zwierzęta
Problem wypadków komunikacyjnych z udziałem zwierząt pojawia się w trakcie całego roku, jednak w okresie jesienno-zimowym, gdy opady deszczu są coraz częstsze a dni coraz krótsze, co znacząco ogranicza widoczność kierowców pojazdów, problem ten może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo zarówno ludzi jak i zwierząt.
Zobacz więcej »
2023-09-25
Podwójne Diamentowe Gody
W dniu 21 września 2023 roku miała miejsce wyjątkowa uroczystość. W tym dniu 60-lecie pożycia małżeńskiego czyli Diamentowe Gody obchodziły aż dwie pary małżeńskie z terenu naszej gminy.
Zobacz więcej »
2023-09-22
Dzień bez Samochodu 2023
Gmina Kocmyrzów-Luborzyca po raz kolejny włączyła się do kampanii – „Europejski Tydzień Mobilności” przypadający w dniach od 16 do 22 września 2022r. W tym roku hasło przewodnie to „Oszczędzaj energię”.
Zobacz więcej »
2023-09-22
Efekty wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa
Powoli dobiega końca okres realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2023. Za nami ostatnie już nabory wniosków i teraz wszystkich beneficjentów czeka szybkie realizowanie i rozliczanie projektów.
Zobacz więcej »
2023-09-21
Tablica informacyjna programu „Czyste Powietrze”
W ramach zawartego Porozumienia pomiędzy Gminą Kocmyrzów- Luborzyca, a WFOŚIGW w Krakowie została zakupiona i sfinansowana tablica informacyjna programu „Czyste Powietrze”.
Zobacz więcej »
2023-09-20
Europejski Tydzień Mobilności
W związku z trwającym Europejskim Tygodniu Mobilności (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu). To kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie od 16 do 22 września.
Zobacz więcej »
2023-09-20
Ekologiczny projekt segregacji zużytych olejów i tłuszczów jadalnych.
Przypominamy, iż Nasza gmina już kilka miesięcy uczestniczy w ekologicznym projekcie segregacji zużytych olejów i tłuszczów jadalnych. Dzięki temu działaniu mieszkańcy mogą w bezpieczny sposób pozbywać się kolejnego odpadu ze swoich gospodarstw domowych jakim jest olej jadalny. Z miesiąca na miesiąc udaje się odzyskać coraz większą objętość tego cennego odpadu. Dla osób które jeszcze nie wiedzą jakie jest przeznaczenie charakterystycznych czarno pomarańczowych pojemników, zlokalizowanych w 30 punkach naszej gminy, przekazujemy poniżej niezbędne informacje.
Zobacz więcej »
2023-09-19
2019-09-02