Spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk

W dniu 24.02.2024r. organizacje z terenu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, a w szczególności KGW i seniorzy spędzili wspólnie podziwiając wspaniały występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Osoby te, nasze mieszkanki i mieszkańcy na co dzień sami są strażniczkami kultury i tradycji lokalnej, a przy tym współorganizacją wiele uroczystości i wydarzeń w naszej gminie.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to ponad 150 artystów: chóru, baletu i orkiestry, występujących na scenach w całym świecie.

Koncert galowy, który organizacje wraz z innymi gminami z terenu województwa Małopolskiego mogły podziwiać to min. tańce śląskie, rzeszowskie, żydowskie, góralskie, krakowskie czy poloneza. Chór wykonał tradycyjne i stare pieśni i utwory.

W kuluarach można było słyszeć głosy zachwytu i podziwu oraz plany na kolejny wyjazd, który zapewne zostanie zorganizowany w przyszłości.

Na zakończenie młodzież z naszej gminy podziękowała artystom i organizatorom  za wspaniały wieczór.

2024-03-15