Spotkanie z przedstawicielami Biura Stowarzyszenia Metropolia Krakowska

Stowarzyszenie Metropolia Krakowska (SMK) to zrzeszenie miasta Krakowa i 14 gmin wokół niego.

W dniu 10.11.2022 odbyło się spotkanie przedstawicielami Biura Stowarzyszenia, Dyrektorem Danielem Wrzoszczyk oraz z-cą Dyr. Julitą Ewert-Stawowy, aby omówić zrealizowane projekty oraz plany na przyszłość.

W ramach SMK nasi reprezentanci ds. współpracy metropolitalnej uczestniczyli w kilku forach tematycznych zajmujących się min.: mobilnością, środowiskiem, kulturą i edukacją.

Podczas spotkania zostały omówione m.in. efekty współpracy metropolitalnej, plany działań na przyszły rok, oraz możliwości pozyskania funduszy tzw. ZIT z nowej perspektywy finansowej w funduszach UE.

Współpraca z SMK od lat polega na pozyskiwaniu i realizacji wspólnych projektów, inicjatyw, jak również merytorycznych spotkaniach i wymianie doświadczeń na forach tematycznych, w których uczestniczą pracownicy gmin Metropolii Krakowskiej.

2022-11-10