Przychodnia Lekarska w Kocmyrzowie - nowe informacje

W związku z zaistniałymi okolicznościami w Przychodni Lekarskiej w Kocmyrzowie prowadzonej przez Szpital Rydygiera w Krakowie, uprzejmie Państwa informujemy, że w ostatnim okresie Wójt Gminy Marek Jamborski odbył szereg spotkań z placówkami medycznymi, które potencjalnie byłyby zainteresowane przejęciem Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie.

Rozmowy prowadzone były z :

-Szpital Powiatowy w Proszowicach,

-Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie

-Szpital im. S. Żeromskiego w Krakowie – Nowej Hucie,

-NZOZ „Zdrowa Huta” – Przychodnia Lekarska,

-NZOZ „Osiedle Urocze” ,

-Familia Medicina.

W dniu 03.07.2023 roku odbyło się kolejno spotkanie Wójta Gminy z radnymi, podczas którego pracownik merytoryczny tut. Urzędu Kierownik Katarzyna Łojek – Czado, uczestnicząca także we wszystkich rozmowach z wymienionymi podmiotami przedstawiła przebieg tych rozmów i ewentualne możliwości przejęcia Ośrodka Zdrowia w Kocmyrzowie.

Po obytej dyskusji Wójt i Radni zgodnie stwierdzili, iż optymalnym rozwiązaniem dla przyszłości ośrodka zdrowia będzie nawiązanie współpracy z NZOZ „Osiedle Urocze”, w ramach którego świadczy usługi medyczne znana większości pacjentów z naszej gminy, lekarz pediatra Zofia Garlicka.

Aktualnie prowadzone są równoległe rozmowy ze Szpitalem Rydygiera w Krakowie oraz NFZ określające warunki cesji obecnego kontraktu jaki posiada Szpital Rydygiera z NFZ na świadczenie usług medycznych w ośrodku zdrowia w Kocmyrzowie. Przedmiotem prowadzonych negocjacji jest także zachowanie Świątecznej i Nocnej Opieki Medycznej dla naszych Mieszkańców.

Prawdopodobny termin rozpoczęcia świadczenia usług medycznych przez nowy podmiot tj. NZOZ „Osiedle Urocze” planowany jest na 1 sierpnia 2023 roku. Jest to niewątpliwie dobra informacja, mając na względzie istniejące procedury i czas jaki jest potrzebny do sfinalizowania takich działań.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Radnym, Sołtysom oraz Mieszkańcom Gminy, którym sytuacja w Ośrodku Zdrowia w Kocmyrzowie nie pozostawała obojętna i którzy wspierali nas w poszukiwaniu rozwiązania zaistniałej sytuacji.

2024-03-15