IV Forum Metropolii Krakowskiej

Za nami IV Forum Metropolii Krakowskiej, które odbyło się 28 listopada 2023 r. w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Forum Metropolii Krakowskiej to cykliczne spotkanie mające na celu podsumowanie mijającego roku działalności Stowarzyszenia oraz prezentację efektów współpracy 15 gmin członkowskich w kolejnym roku wdrażania Strategii Metropolia Krakowska 2030.

Wydarzenie otworzył Pan Jacek Majchrowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia

Krakowska. Następnie odbyło się podsumowanie efektów współpracy gmin Metropolii Krakowskiej w 2023 r. Nieodłącznym elementem spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie jest część inspiracyjna, która w tym roku poświęcona była

nowoczesnym technologiom oraz narzędziom wspierającym zarządzanie i administrację.

Uczestnicy spotkania, wśród których oprócz włodarzy gmin spotkali się także pracownicy merytoryczni urzędów gmin wysłuchali prelekcji Jowity Michalskiej, cyfrowej ambasadorki Unii Europejskiej oraz Wojciecha Łachowskiego z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Stowarzyszenie Metropolia Krakowska zostało powołane do życia 24 czerwca 2014 r. Stanowi przestrzeń współpracy dla 15 stowarzyszonych w nim gmin - Krakowa i otaczających go 14 gmin: Biskupice, Czernichów, Igołomia - Wawrzeńczyce, Kocmyrzów - Luborzyca, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki.

2024-03-15