„Folk Lato w Dojazdowie” - otwarcie świetlicy i uruchomienie linii autobusowej

W sobotę 24 czerwca, przed budynkiem świetlicy wiejskiej w Dojazdowie, odbyła się impreza plenerowa pn. „Folk Lato w Dojazdowie”. Impreza ta była plenerowym spotkaniem mieszkańców, władz samorządowych, zaproszonych gości oraz Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji pozarządowych, działających nie tylko na terenie naszej gminy. „Folk Lato w Dojazdowie” było nie tylko okazją do integracji mieszkańców i wspaniałych występów artystycznych, które zaprezentowały publiczności przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola „Wesoła Gromadka” w Dojazdowie, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic, działający przy Centrum Kultury Zespół Pieśni i Tańca „Złoty Kłos”, pod kierunkiem Kazimierza Cygana, a także najmłodsi adepci sekcji bokserskiej, którzy na co dzień trenują właśnie w świetlicy w Dojazdowie, pod kierunkiem instruktor Moniki Balickiej.

Sobotnie spotkanie w Dojazdowie było również okazją do prezentacji dwóch ważnych wydarzeń, które miały miejsce w Dojazdowie w ostatnim okresie, a które ważne są nie tylko dla mieszkańców tej miejscowości. Te wydarzenia to: powstanie świetlicy wiejskiej w Dojazdowie oraz uruchomienie nowej linii autobusowej (lina aglomeracyjna 272), która od niedawna funkcjonuje w naszej gminie, a jej trasa prowadzi m.in. przez miejscowość Dojazdów. Szczegółową informację o działaniach, które pozwoliły na skuteczną realizację tych zadań, przedstawiał uczestnikom spotkania, obecny, Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca Marek Jamborski.

Organizatorzy imprezy, sołectwo Dojazdów i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich, symbolicznymi bukietami kwiatów wyrazili swoją wdzięczność, osobom szczególnie zaangażowanym w realizację wspomnianych dwóch przedsięwzięć. W ten symboliczny sposób uhonorowani zostali Wójt Gminy Marek Jamborski, Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Doniec oraz Radna Dzielnicy XVII ,,Wzgórza Krzesławickie Katarzyna Frankiewicz. Wiązanki kwiatów, członkowie KGW Dojazdów wręczyli również Radnemu Dojazdowa Władysławowi Zięciakowi oraz Sołtys tej miejscowości Halinie Zięciak. Na zakończenie tej części spotkania w Dojazdowie, uroczystego poświecenia zarówno budynku świetlicy, jak i autobusu linii 272 dokonał proboszcz parafii w Ruszczy, ksiądz Andrzej Kott.

Sobotnia impreza w Dojazdowie mimo kapryśnej pogody przebiegała w bardzo sympatycznej, przyjacielskiej, a po części i podniosłej atmosferze. Wszystkich nas, nie tylko uczestników tego wydarzenia, cieszy fakt, że zarówno świetlica jak i nowa linia autobusowa służą społeczności całej naszej gminy.

2024-03-15