Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

DZIENNY ODDZIAŁ REHABILITACJI W ŁOSOSKOWICACH

NZOZ „MADZIA” Poradnia Rehabilitacji Leczniczej uruchomił od lipca br. w budynku dawnej szkoły w Łososkowicach Oddział Dzienny Rehabilitacji.

 

Świadczenie jest kierowane do pacjentów, którzy pragną w przyjaznej atmosferze oraz pod okiem doświadczonej kadry medycznej: lekarza, fizjoterapeutów i masażysty wrócić do pełni sił.

 

Rehabilitacja na Oddziale jest szansą na profesjonalną i przynoszącą rezultaty rehabilitację dla osób, których stan nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, mimo, że nie jest wymagany całodobowy nadzór medyczny.

 

Rehabilitacja w Oddziale Dziennym to świadczenie polegające na kompleksowej rehabilitacji narządu ruchu z uwzględnieniem rehabilitacji ze wskazań ortopedycznych (po urazach, zabiegach operacyjnych , schorzeniach przewlekłych), neurologicznych, reumatologicznych, onkologicznych.

 

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową w ramach oddziału dziennego jest wystawiane przez lekarza oddziału :

  • urazowo-ortopedycznego,

  • chirurgicznego, neurochirurgicznego,

  • reumatologicznego, chorób wewnętrznych,

  • onkologicznego, urologicznego,

  • rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, pulmonologicznej

  • ginekologicznego lub

  • lekarza poradni rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej

  • lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku zaostrzenia schorzeń przewlekłych.

     

W celu przyjęcia na Oddział Dzienny pacjent osobiście składa w Punkcie Przyjęć skierowanie na rehabilitację w oddziale dziennym a następnie zostaje poinformowany o terminie przybycia na badanie i osobistą kwalifikację przez lekarza, na którą należy przynieść posiadaną dokumentację medyczną oraz legitymację ubezpieczeniową lub dowód osobisty.

 

Indywidualny program rehabilitacji (rodzaje ćwiczeń, zabiegów fizykoterapeutycznych) ustala lekarz podczas wizyty kwalifikacyjnej, na której szczegółowo oceniany jest stan zdrowia pacjenta.

 

NZOZ „MADZIA” oferuje szeroki wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych wykonywanych na nowoczesnej atestowanej aparaturze i sprzęcie.

 

Zadbano również o stronę estetyczną oddziału , zapewniając pacjentowi dobre samopoczucie oraz salę do wypoczynku pomiędzy zabiegami.

 

Oddział Rehabilitacji Dziennej zatrudnia wyspecjalizowaną kadrę z dużym doświadczeniem zawodowym popartym licznymi kursami i szkoleniami w zakresie nowoczesnych metod rehabilitacji.

 

Więcej informacji pod nr tel.12 386 93 52

2023-10-10