BEZPŁATNE zajęcia Szkoły dla Rodzicow i Wychowawców

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie - Luborzycy zaprasza osoby zainteresowane do BEZPŁATNYCH zajęć Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

Jest to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.

Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Tematyka zajęć:

Część I – Budowanie relacji dorosły – dziecko, a w tym:

- wyrażanie oczekiwań i ograniczeń tak, aby były przez dziecko respektowane,
- rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć,
- aktywne, wspierające słuchanie,
- motywowanie dziecka do współdziałania,
- modyfikowanie niepożądanych lub nieodpowiednich zachowań dziecka,
- uwalnianie dzieci od grania narzuconych ról w domu i szkole,
- wspieranie procesu usamodzielniania się dziecka,
- budowanie realnego poczucia własnej wartości dziecka,
- konstruktywne rozwiązywanie konfliktów.

Realizacja:

- 30 godzin dydaktycznych (częstotliwość i czas spotkań ustalamy z z uczestnikami zajęć);
- liczebność grupy – 12-15 (max.) osób;
- pracy – warsztatowa;

Ilość miejsc ograniczona!!!!!

Szczegółowe informacje oraz zapisy udziela pracownik GOPS, Pani Joanna Siudek tel. 12 387 11 10 wew. 4

Podczas zapisu osób zainteresowanych prosimy o informację jakim dniem tygodnia i godzinami spotkań są Państwo zainteresowani.

2023-02-16