80-ta rocznica tragicznej akcji pacyfikacyjnej przeprowadzonej przez okupantów Hitlerowskich

03.07.2023 roku przypada 80 - ta rocznica tragicznej akcji pacyfikacyjnej przeprowadzonej przez okupantów hitlerowskich na terenie naszej gminy.

03.07.1943 roku hitlerowcy bestialsko zamordowali 21 osób w miejscowościach Marszowice, Wilków, Wola Luborzycka i Wysiołek Luborzycki.

Dla uczczenia Ich pamięci Wójt Gmina Kocmyrzów - Luborzyca Marek Jamborski oraz Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej IPN w Krakowie dr hab. Filip Musiał złożyli wiązanki kwiatów na Ich mogiłach znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Luborzycy.

Złożenie kwiatów poprzedziła modlitwa w intencji ofiar pod przewodnictwem proboszcza parafii w Luborzycy, ks. Tadeusza Majcher. W tej symbolicznej uroczystości wzięli udział także historycy dr Marcin Chorąski i Jerzy St. Kozik.

2024-03-15