LII Sesja Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

W czwartek 14 grudnia 2023 r. w Urzędzie Gminy Kocmyrzów-Luborzyca odbyło się posiedzenie LII Sesji Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Posiedzenie rozpoczęło się od zatwierdzenia przez Radę Gminy Kocmyrzów-Luborzyca protokołu z poprzedniej LI, która odbyła się 27 listopada br.  W dalszej części obrad LII Sesji Rady Gminy informację o pracy w okresie pomiędzy LI a LII Sesją Rady Gminy, przedłożył zebranym Wójt Gminy Marek Jamborski.

Po zakończeniu wystąpieniu pana Wójta, o przebiegu posiedzeń Stałych Komisji Rady Gminy, poinformowali obecnych na Sesji, Przewodniczący Komisji: Krzysztof Krupiński – Komisja Rewizyjna, Katarzyna Konewecka -Hołój – Komisja Planowania i Inicjatyw Społecznych, Augustyn Kaczmarczyk – Komisja Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej, Grzegorz Marzec – Komisja Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu, Władysław Zięciak – Komisja Rolnictwa, Handlu i Usług oraz Jadwiga Łach – Komisja Ładu, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska.

Następnie, kontynuując swoje obrady, Rada Gminy podjęła następujące uchwały:

• w sprawie przyjęcia do realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Osób Doznających Przemocy Domowej na lata 2024 – 2026;
  • w sprawie wyrażenia zgody dla Wójta Gminy Kocmyrzów Luborzyca o wystąpienie z wnioskiem o nieodpłatne przekazie nieruchomości tj dz. nr 393/5 w obrębie Skrzeszowice w trybie art.24 ust.5c ustawy z dnia 19 października 1991r o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa;
  • w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę w trybie bezprzetargowym określoną część nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Kocmyrzów – Luborzyca położonych w

obrębie Goszyce, Karniów oraz Łuczyce;

• w sprawie określenia zasady udzielania, sposobów rozliczania oraz kontroli dotacji celowej na prace

konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru

zabytków lub gminnej ewidencji zabytków położonych na obszarze Gminy Kocmyrzów –

Luborzyca w ramach realizacji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

W dalszej części posiedzenia LII głos zabrała Przewodnicząca Komisji Skarg,Wniosków i Petycji Anna Szlachta, która przedstawiła Radzie informację o pracach, kierowanej przez nią Komisji. Po wysłuchaniu ww. wystąpienia, Radni podjęli uchwałę w sprawie uznania za zasadną skargi na bezczynność Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Ostatnią z podjętych na czwartkowej Sesji uchwał była uchwała w sprawie wprowadzenia zmian w uchwale budżetowej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca na rok 2023.

Posiedzenie LII Sesji Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zakończyło się, zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, realizacją punktu poświęconego omówieniu spraw bieżących i przedstawieniu wolnych wniosków.

Pliki do pobrania:
2023-12-15