Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Warsztaty edukacyjne ekologiczne w Gminie Kocmyrzów- Luborzyca

W ramach kampanii Zielonego Tygodnia #EUGreenWeek w ubiegłym tygodniu odbyły się warsztaty edukacyjno - ekologiczne w Przedszkolu Samorządowym „Akademia Przedszkolaka” w Wysiołku Luborzyckim oraz w Przedszkolu Samorządowym „Wesoła Gromadka” w Dojazdowie.

 

Warsztaty te w grupach 5 i 6 latków przeprowadziła Członek Zarządu Małopolskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.

Zajęcia dotyczyły poprawnej segregacji odpadów.

 

Przedszkolaki poznawały kolory poszczególnych frakcji odpadów oraz samodzielnie dopasowywały odpady do kolorowych pojemników. Warsztaty pozwoliły każdej grupie dzieci przyswoić podstawowe zasady segregacji odpadów oraz przećwiczyć prawidłową segregację. Dzieci zapoznały się z pojęciem recyklingu oraz jego korzyściami dla środowiska. Nasi młodzi mieszkańcy byli bardzo zainteresowani i świadomi tego, jakie nowe rzeczy mogą powstać w procesie recyklingu.

 

Ponadto, MPGO przekazało do wyżej wspomnianych przedszkoli materiały edukacyjne min. książeczki, kolorowanki a dla starszaków plan lekcji z kolorową segregacją.

 

Zajęcia zostały przeprowadzone we współpracy z Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Spółka z o.o. w Krakowie zgodnie z umową obowiązującą między Gminą Kocmyrzów Luborzyca a MPGO.

 

Value cannot be null. Parameter name: source

2024-03-15