Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Jiu Jitsu RONIN Kraków w Goszycach

W Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Goszycach od zeszłego roku działa Jiu Jitsu Ronin Kraków, w której ćwiczy prawie 40 dzieci i młodzieży z naszej gminy w dwóch grupach wiekowych. Głównym założycielem grupy i trenem jest Sensei Mateusz Milich.

Jiu Jitsu Ronin Kraków jest członkiem Polskiej Federacji Combat Ju Jutsu, dzięki czemu dzieci mają szansę brać udział w wysokiej klasy szkoleniach oraz zawodach zarówno rangi krajowej, jak i międzynarodowej.

Grupa Jiu Jitsu Ronin z Goszyc pomimo stosunkowo nie długiej działalności na swoim koncie ma liczne sukcesy. Podczas sezonu zimowego (listopad – luty) zawodnicy Jiu Jitsu Ronin Kraków, trenujący w goszyckiej szkole wzięli udział w imponującej serii zawodów wysokiej rangi, gromadząc medale indywidualnie, zdobywając statuetki zawodników turnieju oraz puchary dla klubu za wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W kwietniu ekipa Ronin Kraków wystartowała w Pucharze Polski Fighttime, II Open Cup FT! gdzie drużyna wypadła bardzo dobrze i zdobyła nie tylko kolejne medale, ale przede wszystkim ogrom doświadczenia.

Przed grupą kolejne wyzwania. W tą sobotę biorą udział w zawodach, które są ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy i jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Świata. A już w maju udział w Mistrzostwach Europy w Combat Ju Jutsu, odbywających się w Hiszpanii, gdzie reprezentować drużynę będzie Barbara Zajda i Małgorzata Witulska – uczennice z Goszyc.

Już dzisiaj trzymamy mocno kciuki za starty na Mistrzostwach i za całą działalność. Dziękujemy także za spotkanie oraz zaproszenie i możliwość uczestniczenia w treningu

 

2024-05-10