Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

II EKO PIKNIK z okazji DNIA ZIEMI

W dniu 19.04.2024r. na PSZOK odbył się II EKO PIKNIK z okazji Dnia Ziemi.  Tego popołudnia królowały występy uczniów i przedszkolaków z naszej gminy w tematyce i przebraniach EKO przygotowane na najwyższym poziomie, pod czujnym okiem nauczycieli i opiekunów oraz przy najlepszej i wiernej widowni. Na wszystkich występujących czekały upominki, a dla placówek oświatowych podziękowania od samorządu i rośliny.

Był to również czas podsumowania akcji sprzątania sołectw w Gminie Kocmyrzów - Luborzyca w ramach #posprzatajznamimalopolske w której zebrano kilkaset worków odpadów różnego rodzaju ( butelki plastikowe i szklane, odpady budowlane, papierki, opakowania kartonowe itd).

W akcję sprzątania sołectw zaangażowało się wiele osób, rodzin z dziećmi, szkół i organizacji.

W ramach uznania wszyscy otrzymali symboliczne rośliny dla swoich małych ojczyzn i listy uznania od Wójta Gminy.

Na pikniku nie zabrakło także stoiska programu "CZYSTE POWIETRZE" z poradami naszych EKODORADCÓW, oraz punktu informacyjnego dotyczącego segregacji odpadów, oraz stoiska z kreatywnymi EKO warsztatami.

Podczas pikniku pracownicy Urzędu Gminy edukowali najmłodszych i służyli pomocą na temat gospodarowania odpadami w Gminie Kocmyrzów - Luborzyca. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami, które spotkały się z aprobatą.

Na działce obok na naszych najmłodszych mieszkańców czekały dmuchańce oraz stoisko gastronomiczne przygotowane przez Senior+ w Kocmyrzowie.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wymiana elektroodpadów na sadzonki roślin.

Podczas pikniku można było również zapoznać się z prezentacją ekologicznych urządzeń grzewczych, oraz oczyszczalni biologicznych.

Prawdziwym hitem okazał się konkurs EKOMODA w ramach konkursu należało wykonać strój z użyciem odpadów min. gazet, rolek od papieru, wytłoczek od jajek , kartonów, itd....

Wpłynęło ponad 50 prac. Dla każdego uczestnika przewidzieliśmy nagrodę i dyplom.

Osoby, które wczoraj nie odebrały upominków, informujemy że dowieziemy je do szkół, gdzie uczęszczają uczestnicy konkursu, a pozostałe osoby proszone są o odbiór w urzędzie gminy w godzinach urzędowania.

Podsumowując, dzisiejsze wydarzenia były prawdziwym świętem dla naszej Planety i pomimo kapryśnej pogody atmosfera była ciepła i słoneczna.

Dziękujemy Wam wszystkim za obecność.

2024-05-10