Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

W dniu 28 maja w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Karniowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Gminnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „English Speaking Countries”.

Konkurs ten organizowany był pod patronatem Marek Jamborski - Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 59 uczniów z sześciu szkół podstawowych Gminy Kocmyrzów-Luborzyca: Szkoła Podstawowa im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy, Szkoła Podstawowa im. 600-lecia UJ w Luborzycy, Szkoła Podstawowa w Pietrzejowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach, Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Luborzycy, Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Karniowie.

Konkurs „English Speaking Countries” skierowany jest do uczniów klas IV-VIII, którzy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. 18 kwietnia o godzinie 9.00 uczniowie - w formie pisemnej - odpowiadali na pytania dotyczące kultury krajów anglojęzycznych. W tym roku szkolnym sprawdzana była wiedza uczniów na temat Australii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych oraz Zjednoczonego Królestwa.

Wyniki konkursy przedstawiają się w następujący sposób (w grupie młodszej dwóch uczniów zajęło ex aequo drugie miejsce):

 

Grupa młodsza (klasy IV-VI)

  1. Szymon Król - SP im. A. Mickiewicza w Karniowie
  2. Piotr Rembis - SP w Pietrzejowicach i Jakub Święch - SP im. 600-lecia UJ w Luborzycy
  3. Joanna Cieślak SP im. gen. Mariana Langiewicza w Goszczy

 

Grupa starsza (klasy VII-VIII)

  1. Julia Machnik - SP im. 600-lecia UJ w Luborzycy
  2. Tomasz Cygan - SP im. 600-lecia UJ w Luborzycy
  3. Zuzanna Kulisa - SP im. 600-lecia UJ w Luborzycy

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom oraz laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do przyszłorocznej edycji konkursu.

 

2024-06-03