XXV Małopolski Konkurs Orkiestr Dętych w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach.

Orkiestra „Kosynierzy” z Luborzycy i Orkiestra dęta TON z Goszczy nagrodzone na XXV Małopolskim Konkursie Orkiestr Dętych w Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach.

W dniu 9.06.2024r.  ponad 30 orkiestr z całej Małopolski i okolic zmierzyło się w konkursie Orkiestr Dętych w Więcławicach.

Naszą gminę reprezentowały Orkiestra „Kosynierzy” z Luborzycy  oraz Orkiestra dęta TON z Goszczy.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Orkiestra Dęta Ton z Goszczy otrzymała wyróżnienie za najlepsze wykonanie marsza, a Orkiestra „Kosynierzy” z Luborzycy  Młodzi Kosynierzy zajęła II miejsce w kategorii "orkiestry o składzie małym", oraz II miejsce w kategorii "orkiestry o składzie średnim".

W swoim repertuarze orkiestry zaprezentowały marsze, utwory rozrywkowe, muzykę klasyczną i filmową. Było skocznie, nostalgicznie, patriotycznie i wzniośle.

W Jury w zasiadali Justyna Chmielek-Korbut, Jarosław Praszczałek, Wojciech Kwiatek.

Serdecznie gratulujemy naszym orkiestrom i dziękujemy za tak piękne promowanie naszej Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

2024-06-11