Wywóz nieczystości z aplikacją „mAquarius”

Wywóz nieczystości płynnych z szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków będzie można zamawiać przez specjalną aplikację „mAquarius”. Można ją pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play.
Dzięki aplikacji właściciele nieruchomości będą mogli m. in. monitorować zapełnienie zbiornika bezodpływowego (szamba)/ przydomowej oczyszczalni ścieków, zamawiać wywozy z poziomu aplikacji mobilnej, sprawdzić status wysłanego zlecenia oraz historię już wykonanych zleceń.

Z aplikacji mają również możliwość korzystać firmy asenizacyjne posiadające zezwolenie Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, rejestrując w niej ilość ścieków odebranych z każdej posesji.

Program Aquarius, w ramach którego działa aplikacja „mAquarius” umożliwia Gminie Kocmyrzów-Luborzyca prowadzenie ewidencji w zakresie nieczystości ciekłych i ma na celu prawidłowe nadzorowanie gospodarką wodno-ściekową oraz stanowi wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w procesie zarządzania i kontroli.

Nowy system jest skutecznym narzędziem wspomagającym uporządkowanie gospodarki
nieczystościami płynnymi na terenie gminy, by skutecznie chronić środowisko, aby wszystkie ścieki z szamb i przydomowych oczyszczalni trafiały tam, gdzie powinny - do oczyszczalni.

2024-10-10