Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

VIII finałowa Gala Plebiscytu "Skrzydła Dobroci"

Dnia 10 marca 2023 r. w budynku Urzędu Gminy w Kocmyrzowie - Luborzycy odbyła się, już po raz VIII, finałowa Gala Plebiscytu „Skrzydła Dobroci".

 

Plebiscyt ten organizowany jest z inicjatywy radnych Gminy, działających w Komisji Planowania i Inicjatyw Społecznych oraz Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu.

Honorowy Patronat nad VIII edycją Plebiscytu objął Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski.

 

Podczas piątkowej Gali wręczone zostały honorowe statuetki osobom i firmom szczególnie zaangażowanym w różnorodne formy działalności na rzecz mieszkańców gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

Na tegorocznej Gali obecni byli m.in. Wójt Gminy Marek Jamborski, Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Małgorzata Doniec, Radni naszej gminy, a także laureaci wraz z bliskimi im osobami. Uroczystą Galę poprowadzili Katarzyna Konewecka-Hołój – Przewodnicząca Komisji Planowania i Inicjatyw Społecznych oraz Grzegorz Marzec – Przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu.

Podczas Gali przybliżona została idea i historia Plebiscytu Skrzydła Dobroci.

W kolejnym punkcie wieczoru nastąpiła najważniejsza część VIII finałowej Gali Plebiscytu „Skrzydła Dobroci 2022”, którą było uhonorowanie tegorocznych Laureatów, wybranych przez Kapitułę Plebiscytu, spośród zgłoszonych kandydatur.

 

Laureatami VIII edycji Plebiscytu „Skrzydła Dobroci 2022” zostali:

 

W kategorii PRZEDSIĘBIORCA ROKU:

1. Pani Teresa Gierat - Rynczak prowadząca Pracownię Optyczną "Szkiełko i oko", która przeprowadziła akcję bezpłatnego badania wzroku dla dzieci i młodzieży oraz seniorów z terenu naszej gminy, a także osób dotkniętych wojną na Ukrainie wraz z zakupem i sprezentowaniem okularów dla nich.

2. Pan Sylwester Ziembla - przedsiębiorca, który od wielu lat czynnie i aktywnie wspiera działalność Klubu Sportowego JUDO Kocmyrzów - Luborzyca, angażuje swój czas i pomaga w sprawach organizacyjnych klubu, a także wspiera ekonomicznie klub.

 

W kategorii CAŁOKSZTAŁT PRACY DZIAŁALNOŚCI I PRACY ZAWODOWEJ:

Pani Anna Kramarz - emerytowany nauczyciel z Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, wieloletnia wicedyrektor Gimnazjum im. Św. Jadwigii Krolowej w Luborzycy i Szkoły Podstawowej im. 600 - lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Luborzycy, aktywna działaczka Stowarzyszenia " Szansa", KGW Luborzyca oraz wieloletnia Szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z naszej gminy.

 

W kategorii BOHATER ROKU :

Pani Katarzyna Adamczyk - która będąc świadkiem wypadku komunikacyjnego dwóch samochodów, podejrzewając, że jeden z uczestników ruchu drogowego kieruje samochodem pod wpływem alkoholu, zatrzymała się, udzieliła pomocy poszkodowanemu, a następnie ruszyła za samochodem, którego ruch wskazywał na kierowanie pojazdem przez osobę nietrzeźwą i w wyniku tego "pościgu" osobę tą udało się zatrzymać unikając dalszych nieszczęść.

 

W kategorii INICJATYWA SPOŁECZNA NA RZECZ PROMOCJI LUB POPRAWY ŻYCIA NA TERENIE GMINY :

Pan Bartosz Ostałowski - który ustanowił Rekord Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą. Ponadto Pan Bartosz jest wielkim społecznikiem oraz osobą z pasją i pomimo swoich ograniczeń związanych z niepełnosprawnością dokonuje wielkich rzeczy, które dla większości społeczeństwa są nie wykonalne.

 

Również tego wieczoru Pan Bartosz odebrał z rąk Wójta Gminy gratulację za zdobycie wpisu do Księgi Rekordu GUINNESSA.

Po zakończeniu ceremonii wręczenia Statuetek „Skrzydła Dobroci 2022”, głos zabrał Wójt Gminy pan Marek Jamborski, który serdecznie pogratulował wszystkim Laureatom.

Laureatom składamy raz jeszcze ogromne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym, a także satysfakcji z zaangażowania w podejmowaną przez nich działalność społeczną na rzecz Mieszkańców naszej gminy.

2023-04-13