Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Unique Pro wystartował w Mistrzostwach Europy w Weronie

Po ponad rocznych przygotowaniach seniorski skład Unique Pro wystartował w Mistrzostwach Europy w Weronie. Zespół reprezentujący Klub Sportowy Unique Cheerleaders Kocmyrzów-Luborzyca otrzymał powołanie do Kadry Narodowej wygrywając w 2022 roku cykl turniejów Pucharu Polski Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu w dwóch kategoriach Cheer Jazz i Freestyle Pom.


Reprezentację Unique Cheerleaders tworzyły 22 zawodniczki w wieku od 16 do 21 lat oraz 3 trenerów. W przygotowaniach do Mistrzostw Europy zespołowi pomagali liczni specjaliści zarówno z Polski jak i Finlandii.
W klasyfikacji generalnej zespół uplasował się na 6 z 11 miejsc w kategorii Cheer Jazz Senior oraz 7 z 16 w kategorii Pom Senior.

Złożony program przygotowań do startu pozwolił zawodniczkom na osiągnięcie miejsc tuż za najbardziej doświadczonymi reprezentacjami z Finlandii, Norwegii, Austrii czy Słowenii. To ogromny sukces Polskiej Reprezentacji.

 

Start w Mistrzostwach Europy to dla zawodniczek Unique Cheerleaders jeden z kroków przygotowujących do przyszłorocznego startu w Mistrzostwach Świata.


Głównym Partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders było Województwo Małopolskie. Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

2024-03-15