Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Trwa projektowanie szlaków turystyczno-krajoznawczych

Projekt zakłada powstanie trzech tras o łącznej długości ponad 53 km. Pierwsza z nich Goszyce – Goszcza o długości 29 km to przejazd ponad sześciokilometrową pętlą wewnętrzną po lesie w Goszczy. Druga trasa Zielona - Głęboka, około 11,5 km i trzecia Luborzyca - Łuczyce o zaplanowanej długości ponad 13 km. Trasy opracowuje wraz z urzędem gminy Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, które wykona także oznaczenia w terenie, tablice informacyjne na początku każdej z nich, a w przyszłości mogą zostać wykonane także mapy kieszonkowe.


Trasy pomyślane są jako zamknięte pętle tak, by każdą z nich można było zakończyć w miejscu początkowym. Cześć przejazdów prowadzi drogami szutrowymi, uwzględniając ciekawe elementy krajobrazu, ciekawostki architektoniczne, fragmenty archiwalnego Szlaku Kościuszkowskiego i Szlaku Św. Jakuba. Trasy mają zostać oznakowane i włączone w system map PTTK jeszcze w tym roku. Utworzyliśmy specjalny adres dedykowany   szlakirowerowe@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl   na który do końca lipca 2022r. można przekazywać uwagi dotyczące wstępnego projektu. Informacje zostaną zebrane i przekazane projektantom. PTTK wykonało już podobne projekty szlaków turystyczno-rowerowych w ponad 20 gminach w naszym kraju, w tym w sąsiadującej Gminie Zielonki.


(Mapę otrzymaną od przedstawicieli PTTK pracujących nad projektem, stanowiącą wycinek mapy "Okolice Krakowa" udostępniło wydawnictwo Compass; obecnie trwają prace nad jej wznowieniem).

Pliki do pobrania:
2022-07-14