Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Świętej Cecylii - patronki muzyków

Dzisiaj przypada wspomnienie Świętej Cecylii - patronki muzyków.

Z tej okazji w minioną niedzielę odbyło się wiele uroczystości kulturalnych w wykonaniu min. orkiestr. Również w naszej gminie, miały miejsce takie wydarzenia.

W kościele parafialnym w Luborzycy odbył się uroczysty koncert Cecyliański w wykonaniu Orkiestry " Kosynierzy" pod batutą Jarosława Ignaszaka. Orkiestra ta skupia w swe szeregi 40 muzyków. W tym roku obchodzi jubileusz 135 lecia swej działalności i jest jedną z najstarszych orkiestr w Powiecie Krakowskim. Prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Kosynierzy jest Mateusz Kawula.

Orkiestra dęta "Ton" z Goszczy swoją działalność zapoczątkowała w 1945 roku. Obecnie czynnych muzyków jest trzydziestu. Orkiestra gra pod batutą Eugeniusza Sokoła, a prezesem jest Sebastian Regulski. W niedzielę uczestniczyła we mszy świętej w swej intencji w kościele parafialnym w Goszczy, a po nabożeństwie zaprezentowała koncert dla zebranej publiczności.

Orkiestra " Skrzeszowianka" działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzeszowicach od 1914 roku. Kapelmistrzem jest Dariusz Pikor. " Skrzeszowianka" uświetniła swoją obecnością gminne Obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Składamy serdeczne życzenia wszystkim Orkiestrom i osobą związanymi z muzyką. Niezmiernie cieszy fakt, że w szeregach orkiestr tak chętnie grają dzieci, młodzież, a niejednokrotnie i niemal całe rodziny.

2023-01-26