Spotkanie z sołtysami i wręczenie listów gratulacyjnych

W dniu 17 października Marek Jamborski – Wójt Gminy Kocmyrzów – Luborzyca spotkał się z nowo wybranymi sołtysami.
Wręczył wszystkim listy gratulacyjne oraz najlepsze życzenia na czas kadencji z nadzieją owocnej współpracy.

W dalszej części spotkania przedstawiciele komisariatu policji w Słomnikach przedstawili zebranym informacje na temat bezpieczeństwa na terenie naszej gminy. Przekazali także dane kontaktowe bezpośrednio do dzielnicowych którzy mają poszczególne miejscowości w swoim nadzorze.
Kolejno sołtysi zostali zaznajomieni z najważniejszymi informacjami urzędu gminy. Wójt Gminy przekazał informacje ogólne na temat m. in. budżetu, wydatków, środków pozyskanych, realizowanych projektów, stanu oświatowego itd.
Pracownicy urzędu gminy przekazali informacje z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodno - ściekowej, utrzymania dróg, działaności ZGK w Kocmyrzowie-Luborzycy, funkcjonowania i zasad funduszu sołeckiego, oraz obowiązujących przepisów i możliwości w zakresie wymiany źródeł ciepła.

Spotkanie było bardzo merytoryczne i owocne. Wszyscy obecni zadeklarowali współpracę na rzecz swoim mieszkańców, a urząd otwartość.
Dziękujemy za to spotkanie i raz jeszcze gratulujemy.

2024-10-21