Spotkanie robocze z Wodami Polskimi

W dniu 1 października z inicjatywy Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, odbyło się spotkanie robocze dotyczące problemu zagospodarowania wód opadowych pochodzących z zbiorników retencyjnych drogi ekspresowej S-7 oraz ich wpływu na stan lokalnych odbiorników.
Na terenie Naszej gminy w kilku punktach ulokowane są zbiorniki, obsługujące ww. drogę w zakresie retencji wody. Niestety pojawiają się obawy, iż w momencie  wystąpienia intensywnych opadów mogą one wpływać na stan wody w lokalnych rowach i potokach. W trakcie dyskusji poruszono także kwestie negatywnego wpływu prac ziemnych przy ww. drodze, na stan  okolicznych odbiorników. Odnotowano liczne interwencje wskazujące na  zamulanie rowów i potoków spływami z budowy. Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca wskazując, iż inwestycja budowy drogi S-7 zmierza ku końcowi, wezwał generalnego wykonawcę tj. firmę Gülermak oraz inwestora Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad  do podjęcia działań mających celu udrożnienie odbiorników oraz dostosowaniu ich parametrów do wielkości zrzutu ścieków wskazanych w dokumentacji. Jednocześnie zwrócił się do przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie, aby jeszcze w październiku przeprowadzić oględziny stanu potoków, będących w zarządzie tego organu,  ze szczególnym uwzględnieniem zamuleń oraz zatamowań spowodowanych przez działalność bobra.  W przedmiotowym spotkaniu  udział wzięli także przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego,  Zarządu Dróg Miasta Krakowa oraz Członek Zarządu Powiatu w Krakowie Pan Grzegorz Stokłosa.

2024-10-02