Spotkanie dot. Programu Aquarius

W związku z wdrażaniem Programu Monitorowania i Zarządzania Gospodarką Ściekową – AQUARIUS w dniu 23.09.2024 roku w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm asenizacyjnych posiadających zezwolenie Wójta Gminy Kocmyrzów-Luborzyca w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. W trakcie omówiono funkcjonowanie niniejszego systemu oraz przedstawiono korzyści z jego wprowadzenia.

Kolejno przedstawiono zasady projektu pn. „Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Kocmyrzów - Luborzyca”, rozdano artykuły informacyjne, ulotki. Zaznajomiono przedstawicieli firm w zagadnieniami dotyczącymi pracy Ekodoradców na terenie Gminy w zakresie wymiany źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych oraz aktualnie obowiązującej Uchwały Antysmogowej na terenie Województwa Małopolskiego.

2024-09-27