Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Setne urodziny Pani Tekli Nowakowskiej z Krzysztoforzyc

Dnia 1 stycznia 2022 roku Pani Tekla Nowakowska z Krzysztoforzyc obchodziła swoje setne urodziny. Z tej wyjątkowej okazji 3 stycznia br., gościł u Dostojnej Jubilatki Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski, który złożył Pani Tekli serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu i szczęściu pośród najbliższych Jej osób. Pan Wójt przekazał również Jubilatce okolicznościowe listy gratulacyjne, które z okazji Jej setnych urodzin przesłali: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. W imieniu samorządu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca serdeczne życzenia przekazał również radny Krzysztoforzyc Antoni Trela.

Pani Tekla Nowakowska, z domu Nowińska, urodziła się 1 stycznia 1922 roku w miejscowości Wyciąże, dziś będącej częścią miasta Krakowa. W młodości wraz z rodziną wyjechała na ówczesne Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej, do miejscowości Horodynka (dzisiejsza Ukraina), skąd rodzina powróciła po kilku latach pobytu na wschodzie. W roku 1943 Pani Tekla wyszła za mąż. Nasza Jubilatka doczekała się ośmiorga dzieci, licznych wnuków, prawnuków i praprawnuków. Podczas swojego życia zajmowała się głównie domem i dziećmi. Dziś Pani Tekla, pomimo sędziwego wieku, jest osobą samodzielną i cieszącą się dobrym zdrowiem.

Dostojnej Jubilatce życzymy, aby kolejne lata szczęśliwie mijały Jej w zdrowiu, atmosferze miłości i wsparcia najbliższych.

2022-05-05