Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Prusach

W dniu 14.07.2023r. Samorząd Gminy Kocmyrzów – Luborzyca podjął decyzję o rozbudowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach.

Na ostatniej Sesji Rady Gminy Wójt deklarował chęć rozbudowy niniejszej szkoły i poszukiwania na ten cel dofinansowania z zewnątrz, tak aby odciążyć budżet Gminy Kocmyrzów – Luborzyca.

Taka możliwość pojawiła się w ostatnim czasie z chwilą ogłoszenia naboru Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

W dniu 14.07.2023r. Wójt Gminy i pracownicy merytoryczni tutejszego urzędu przedstawili Radnym propozycję złożenia dwóch wniosków w ramach ww. naboru na kwoty maksymalne, tj. 5 000 000 zł – rozbudowa szkoły i 2 000 000 zł - rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy.

Propozycje te spotkały się z przychylnością Rady Gminy.

Jest to kolejna tak duża i potrzebna inwestycja oświatowa w naszej gminie.

Poniżej prezentujemy Państwu koncepcję rozbudowy szkoły w Prusach.

2023-07-14