Rekordowa liczba Złotych Jubilatów!

Dnia 21 kwietnia 2022 r. w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została przez proboszcza parafii księdza Tadeusza Majcher uroczysta Msza święta, w trakcie której nastąpiło odnowienie Sakramentu Małżeństwa przez pary małżeńskie z naszej gminy, obchodzące w tym roku Jubileusz pięćdziesięciu lat pożycia małżeńskiego. Po zakończeniu, tego wyjątkowego nabożeństwa, dalsza część uroczystości „ZŁOTYCH GODÓW” odbyła się w Domu Spotkań Rodziny Kolpinga w Luborzycy, gdzie Jubilatów powitała Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego naszej gminy Ewelina Kałkus.

Po powitaniu, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski udekorował Dostojnych Jubilatów honorowym „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanym Im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

„Dziękuję Wam za to, że dziś jesteście z nami, gratuluję z prawdziwą radością i satysfakcją tego pięknego jubileuszu. Jest to rocznica, którą każdy z nas chciałby przeżyć. Życzę zdrowia i wielu kolejnych pięknych dni, miesięcy i lat wspólnie spędzonych” – powiedział Marek Jamborski podczas uroczystości. Podkreślił, że w grupie Jubilatów znalazło się wielu samorządowców, szczególnie zasłużonych w regionalnej społeczności. Jubileusz jest dla innych pozytywną lekcją jak żyć, pracować i tworzyć najmniejszą wspólnotę - rodzinę, która stanowi podstawę każdej małej ojczyzny - podkreślił Wójt.
Do życzeń dołączyła Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Małgorzata Doniec: „Ten Jubileusz to piękna uroczystość nie tylko rodzinna, ale też gminna, najpiękniejsza, jaka odbywa się każdego roku. Życzę Państwu zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnucząt, oraz kolejnych pięknych rocznic”.

W imieniu Jubilatów za zorganizowanie uroczystości podziękował Andrzej Natkaniec.

W czwartek 21 kwietnia 2022 r., tym wyjątkowym wyróżnieniem, jakim jest „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, uhonorowani zostali Państwo:

• Maria i Bolesław BANDURA – Goszcza

• Danuta i Ryszard WOJDA – Krzysztoforzyce

• Zdzisława i Tadeusz WRÓBLEWSCY – Marszowice

• Maria i Witold ZIENTARA – Wiktorowice

Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i zadowolenia z każdego wspólnie spędzonego dnia.

2022-08-03