Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Rekordowa liczba Złotych Jubilatów!

Dnia 21 kwietnia 2022 r. w kościele parafialnym w Luborzycy odprawiona została przez proboszcza parafii księdza Tadeusza Majcher uroczysta Msza święta, w trakcie której nastąpiło odnowienie Sakramentu Małżeństwa przez pary małżeńskie z naszej gminy, obchodzące w tym roku Jubileusz pięćdziesięciu lat pożycia małżeńskiego. Po zakończeniu, tego wyjątkowego nabożeństwa, dalsza część uroczystości „ZŁOTYCH GODÓW” odbyła się w Domu Spotkań Rodziny Kolpinga w Luborzycy, gdzie Jubilatów powitała Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego naszej gminy Ewelina Kałkus.

 

Po powitaniu, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski udekorował Dostojnych Jubilatów honorowym „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanym Im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

 

„Dziękuję Wam za to, że dziś jesteście z nami, gratuluję z prawdziwą radością i satysfakcją tego pięknego jubileuszu. Jest to rocznica, którą każdy z nas chciałby przeżyć. Życzę zdrowia i wielu kolejnych pięknych dni, miesięcy i lat wspólnie spędzonych” – powiedział Marek Jamborski podczas uroczystości. Podkreślił, że w grupie Jubilatów znalazło się wielu samorządowców, szczególnie zasłużonych w regionalnej społeczności. Jubileusz jest dla innych pozytywną lekcją jak żyć, pracować i tworzyć najmniejszą wspólnotę - rodzinę, która stanowi podstawę każdej małej ojczyzny - podkreślił Wójt.
Do życzeń dołączyła Przewodnicząca Rady Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Małgorzata Doniec: „Ten Jubileusz to piękna uroczystość nie tylko rodzinna, ale też gminna, najpiękniejsza, jaka odbywa się każdego roku. Życzę Państwu zdrowia, radości, pociechy z dzieci i wnucząt, oraz kolejnych pięknych rocznic”.

 

W imieniu Jubilatów za zorganizowanie uroczystości podziękował Andrzej Natkaniec.

 

https://dziennikpolski24.pl/kocmyrzowluborzyca-ponad-30-par-obchodzilo-pol-wieku-wspolnego-zycia/ar/c1-16304979

 

W czwartek 21 kwietnia 2022 r., tym wyjątkowym wyróżnieniem, jakim jest „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, uhonorowani zostali Państwo:

 • Maria i Bolesław BANDURA – Goszcza

 • Jadwiga i Tadeusz BIEL- Marszowice

 • Irena i Jan BLAŹNIAK – Kocmyrzów

 • Aleksandra i Jan BUBAK – Baranówka

 • Maria i Tadeusz DUNIEC – Marszowice

 • Elżbieta i Lesław DYBAŁ – Skrzeszowice

 • Józefa i Mieczysław JABŁOŃSCY – Głęboka

 • Grażyna i Józef KACZMARCZYK – Wiktorowice

 • Władysława i Stanisław KACZMARCZYK – Wysiołek Luborzycki

 • Danuta i January KASZA – Dojazdów

 • Irena i Józef KOZŁOWSCY - Łuczyce

 • Bronisława i Józef KWATER – Głęboka

 • Zofia i Józef LIS – Łuczyce

 • Danuta i Krzysztof MACHNIK – Głęboka

 • Stanisława i Mirosław MACHNIK – Wiktorowice

 • Barbara i Jan MAŁEK – Baranówka

 • Krystyna i Mieczysław MAŁYSA – Wola Luborzycka

 • Teresa i Andrzej NATKANIEC – Marszowice

 • Lidia i Marian NOWAK – Sulechów

 • Barbara DYMEK-OLEKSIK i Adam OLEKSIK - Goszcza

 • Halina i Stanisław PAWULA – Luborzyca

 • Irena i Antoni PIOTROWICZ – Wola Luborzycka

 • Celina i Bronisław STANUSZEK - Sulechów

 • Anna MUSIALSKA-SURMA i Leszek SURMA – Goszyce

 • Anastazja i Stanisław TYRPUŁA - Łuczyce

 • Urszula i Jerzy WALCZYK – Kocmyrzów

 • Grażyna i Jan WCISŁO – Wola Luborzycka

 • Stanisława i Stanisław WITEK – Sulechów

 • Danuta i Ryszard WOJDA – Krzysztoforzyce

 • Zdzisława i Tadeusz WRÓBLEWSCY – Marszowice

 • Maria i Witold ZIENTARA – Wiktorowice

Wszystkim Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i zadowolenia z każdego wspólnie spędzonego dnia.

 

 

2022-08-03