Realizacja kolejnego projektu własnego „Śladami Korony”

Na prośbę Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa zamieszczamy informację w sprawie realizacji projektu.

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa realizuje kolejny, trzeci już tzw. projekt własny w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tym razem pragniemy utrwalić na taśmie filmowej albo raczej w zapisie cyfrowym nasze lokalne dziedzictwo kulturowe.

Projekt pn. „Śladami Korony” – film promujący zachowanie dziedzictwa lokalnego LGD Korona Północnego Krakowa” ma na celu wyprodukowanie 6 filmów promocyjnych i spotu, w których zostaną pokazane elementy dziedzictwa historycznego (obiekty zabytkowe, miejsca związane z historią obszaru), dziedzictwa kulturalnego (lokalni artyści, orkiestry dęte), dziedzictwa kulinarnego (KGW) oraz dziedzictwa przyrodniczego (krajobrazy, miejsca atrakcyjne turystycznie) z obszaru 5 gmin znajdujących się na terenie Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa. Dla przypomnienia w skład naszego Stowarzyszenia wchodzą następujące gminy: Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice, Wielka Wieś oraz Zielonki. Każda z nich pochwalić się może bogatą historią, zabytkami, pięknymi krajobrazami, pysznymi produktami lokalnymi czy ciekawymi wydarzeniami i inspirującymi ludźmi. Z całą pewnością materiału zdjęciowego z terenu naszych 5 podkrakowskich gmin nam nie zabraknie. Planowana data premiery filmów to lato 2022r.
Już nie możemy się doczekać efektu końcowego naszego filmowego projektu.

2021-11-22