Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

„Rajd rowerowy z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja”

21 maja w naszej gminie odbył się rajd rowerowy, organizowany z "Grupą Proszowice Rajdy Rowerowe", która to rajd rozpoczęła już na rynku w Proszowicach.

Kolejno nasza gminna reprezentacja składająca się w dużej mierze ze społeczności Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Luborzycy tj. uczniów i opiekunów, dołączyła do rajdu z parkingu przy Urzędzie Gminy.

Trasa rajdu prowadziła do Goszczy, a dokładnie na polanę św. Mikołaja, gdzie odbył się zasłużony postój. W miejscu tym wykład na temat uchwalenia Konstytucji 3 maja i wydarzeń temu towarzyszących wygłosił w niezwykle ciekawy sposób, historyk dr Marcin Chorązki.

Podczas postoju był też czas na posilenie ciała dzięki pieczonym kiełbaskom. Na zakończenie rajdu każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy medal ufundowany przez Wójta Gminy Kocmyrzów – Luborzyca.

 

Pogoda była wymarzona, a rajd cieszył się dużym zainteresowaniem, również wśród młodzieży

 

 

 

2023-05-29