Przypomnienie o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB)

Przypominamy o obowiązku składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklaracja jest oświadczeniem składanym przez właściciela lub zarządcę budynku/lokalu i dotyczy wszystkich – zarówno obecnych jak i nowych – źródeł ciepła.

Nowe źródło ciepła – nowa deklaracja!

Jednorazowe wypełnienie deklaracji nie sprawia, że obowiązek ten zanika. Każde nowe zainstalowane źródło ciepła wymaga złożenia nowej deklaracji, którą składamy za każdym razem, gdy następuje instalacja nowego lub zmiana dotychczasowego źródła ciepła.

Celem stworzenia bazy CEEB jest poprawa jakości powietrza – likwidacja głównej przyczyny zanieczyszczeń.

Termin złożenia deklaracji wynosi:

•  niezwłocznie dla budynków już istniejących, jeżeli deklaracja nie została złożona
  • 14 dni w przypadku nowo powstałych obiektów od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

Deklarację można złożyć w formie elektronicznej poprzez stronę zone.gunb.gov.pl/pl/deklaracja-ceeb za pomocą profilu zaufanego lub e-dowodu oraz w formie papierowej bezpośrednio w Urzędzie Gminy u Ekodoradców, pok.23A, piętro I.

Więcej informacji nt. Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków można uzyskać na stronach internetowych:

Pliki do pobrania:
2024-09-17