Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Projekt "Odkrywam Małopolskę" - wycieczka uczniów szkoły podstawowej w Łuczycach

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łuczycach po raz drugi wzięła udział w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego projekcie „Odkrywam Małopolskę”, którego głównym celem jest wsparcie turystyki szkolnej.

- 4 października 2021 r. uczniowie klas I-III odwiedzili Ojcowski Park Narodowy. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią, legendami oraz ciekawostkami dotyczącymi tego pięknego miejsca. Obejrzeli kaplicę "Na Wodzie", przeszli do Bramy Krakowskiej a następnie wrócili w okolice zamku, gdzie odbywały się zabawy terenowe i nauka udzielania pierwszej pomocy.

- 5 października 2021 r. uczniowie klas IV-VIII wyjechali na wycieczkę do Nowego Sącza. To w tym pięknym mieście, w czasie spaceru po sądeckim rynku, poznawali historię, tradycję i kulturę miasta. Przebywając w „Miasteczku Galicyjskim” mieli możliwość cofnąć się do XIX wieku i zetknąć się z życiem codziennym mieszkańców. Kolejnym punktem programu była wizyta w Mini Zoo – Zagroda Odożyn, gdzie uczniowie mogli obcować ze zwierzętami gospodarskimi.

Ponieważ piękna pogoda sprzyjała zabawom integracyjnym wszyscy chętnie korzystali również z tych atrakcji m.in. przeciąganie liny, gry i zabawy sportowe.

Atrakcje tych dni sprawiły, że uczniowie choć zmęczeni wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

2021-11-15