Program priorytetowy „Ciepłe mieszkanie” na terenie Gminy Kocmyrzów – Luborzyca

Wójt Gminy Kocmyrzów - Luborzycka informuje, iż trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie" dla osób fizycznych, które posiadają tytuł prawny wynikający z prawa własność lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym na terenie Gminy Kocmyrzów - Luborzyca.

Dotacja może być udzielona na dofinansowanie kosztów demontażu wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe o klasie niższej niż 5, służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego oraz zakup i montaż nowego źródła ciepła. Dodatkowo mogą być wykonane (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu): demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej w lokalu mieszkalnym, zakup i montaż okien w lokalu mieszkalnym lub drzwi oddzielających lokal od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego (zawiera również demontaż), zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w lokalu mieszkalnym, dokumentacja projektowa dotycząca powyższego zakresu.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na wymianę źródła ciepła przed rozpoczęciem inwestycji powinni złożyć stosowny wniosek wraz z kompletem załączników. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, zostanie zawarta umowa na realizację zadania pomiędzy Wójtem Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, a wnioskodawcą.

Podstawą określenia kolejności uczestnictwa Wnioskodawców w Programie jest kolejność złożenia Wniosków, z zastrzeżeniem, ze pierwszeństwo uczestnictwa w Programie mają Wnioskodawcy, którzy złożyli Wstępną Deklarację.

Dokumenty należy składać na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy Kocmyrzów - Luborzyca przy ul. Jagiellońskiej 7, w godzinach pracy urzędu.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin dotacji i wzór wniosku o dofinansowanie wraz załącznikami oraz instrukcje wypełniania wniosków dostępne są u Ekodoradców Urzędu Gminy Kocmyrzów – Luborzyca, wszelkie pytania pod numerem tel. 12 387 14 10, wew. 41.

2024-09-17