Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Pomoc uchodźcom - 3.03.2022

Trwa organizacja pomocy dla uchodźców trafiających do naszej gminy. Część jest rozlokowana w domach prywatnych, z kolei rodziny wieloosobowe trafiają do zbiorczych punktów noclegowych. Tam pomoc musi zostać zaplanowana długofalowo. Tam też niezbędne będzie rzeczowe wsparcie.


Organizujmy kolejną zbiórkę darów:
W związku z tym, że brakuje nowych ręczników, pościeli i prześcieradeł przyjmiemy też używane z prośbą by były wyprane i wyprasowane. Brakuje nam łóżeczek dla małych dzieci, potrzebne są czyste materace. Ciągle przyjmujemy środki higieniczne, które są wydawane na bieżąco.
Potrzebujemy żywności takiej jak: makaron, ryż, kasza, cukier, sól, mąka, warzywa w słoikach, sałatki warzywne, fasola w słoikach, gotowe pasteryzowane posiłki, herbata, napoje i soki, mleko pasteryzowane, mleko modyfikowane dla dzieci, słoiczki i gotowe posiłki dla malutkich dzieci.


Godziny przyjmowania darów w Baranówce przy budynku CKiP: sobota 5.03 w godzinach od 9 do 17tej i niedziela 6.03 w godzinach od 9 do 15tej. Dziś jeszcze (czwartek) można przynosić rzeczy od 15 do 18tej i w piątek od 14 do 18. Liczymy na Państwa zaangażowanie. Emocje powoli opadają, ale zaangażowanie mieszkańców nadal trwa. Pomagamy naszym sąsiadom jak potrafimy…

 

Informujemy, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowała specjalną stronę internetową w związku z sytuacją panującą na Ukrainie. Strona przeznaczona jest dla Obywateli Ukrainy potrzebujących pomocy, jak również dla osób i instytucji chętnych do udzielenia pomocy. Strona zawiera szereg linków i przygotowana została w trzech wersjach językowych (polski, ukraiński, angielski).

https://pomagamukrainie.gov.pl

#PomagamUkrainie

2022-03-03