Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Owacja i bis na koncercie charytatywnym

Gorącymi oklaskami zakończył się wiosenny koncert charytatywny w Szkole Podstawowej im. 600 lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Luborzycy.

Orkiestra „Kosynierzy” pod dyrekcją Jarosława Ignaszaka, solistki Estera Wierzbińska i Asia Stoch, a wraz z nimi artystyczna rodzina Kustitskich z Ukrainy zadbali by ten wieczór zapamiętano na długo. Współorganizatorem koncertu było Centrum Kultury i Promocji, a o prowadzenie imprezy zadbała Agnieszka Brodowska.

Koncert był nie tylko świetnym wydarzeniem muzycznym, ale także okazją do wspólnego podsumowania ostatnich wydarzeń. Goście z Ukrainy z ogromnym wzruszeniem dziękowali w imieniu ukraińskiej społeczności za serdeczne przyjęcie i wsparcie po ucieczce z terenów ogarniętych wojną, z kolei Wójt Gminy Marek Jamborski skierował wyrazy wdzięczności do wszystkich mieszkańców za spontaniczne wsparcie uchodźców, otwarte serca i gościnność. Ciepłe słowa podziękowania za doskonałe przygotowanie koncertu i fachowe wykonanie złożyła organizatorom w imieniu radnych Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Doniec.

Podczas koncertu przeprowadzono zbiórkę do puszek i licytację, a uzbierana kwota 6245 zł i 20 gr przeznaczona zostanie na uzupełnienie zasobów magazynowych, takich jak: żywność, środki czystości, środki higieniczne i inne artykuły pierwszej potrzeby niezbędne uchodźcom, dla których Gmina Kocmyrzów-Luborzyca stała się miejscem tymczasowego schronienia przed wojną.

 

2022-05-05