"Mała Królowa Maureen z Luborzycy"

Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie ukazała się książka, która prezentuje wydarzenia z dziejów gminy Kocmyrzów - Luborzyca. Jej głównym tematem jest historia zestrzelonego w nocy 16/17 sierpnia 1944 roku nad Luborzycą samolotu alianckiego B-24 Liberator EV 941 Q nazywanego „The Little Queen Maureen”, który wracał do bazy po wykonanej misji dostarczenia pomocy walczącej Warszawie.

Autorem publikacji jest Wojciech Krajewski, kustosz Działu Historii Wojskowości Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, a wydawcą Stowarzyszenie „Gmina Aktywna+”.

Wydanie książki było możliwe dzięki pozyskanemu przez Stowarzyszenie zewnętrznemu wsparciu finansowemu. Otrzymane wsparcie pozwoliło na to, aby książka „Mała Królowa Maureen z Luborzycy” mogła bezpłatnie stać się własnością każdej zainteresowanej dziejami naszej gminy osoby.

Równocześnie pragniemy poinformować, że będzie ona także dostępna dla zainteresowanych we wszystkich bibliotekach działających na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca.

2023-01-31