Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

„Letni Festyn” w Sulechowie

                                    Letni Festyn” w Sulechowie

         W sobotę 19 sierpnia br. na boisku sportowym w Sulechowie, staraniem Koła Gospodyń Wiejskich w Sulechowie oraz klubu sportowego UKS „Zawisza” Sulechów zorganizowany został „Letni Festyn”, podczas którego, przy wspaniałej słonecznej pogodzie, spędzali czas nie tylko mieszkańcy Sulechowa, ale i innych miejscowości naszej gminy. Dla nich wszystkich organizatorzy pikniku przygotowali szereg różnorakich atrakcji. Duże zainteresowanie i emocje wzbudziły dwa mini turnieje piłkarskie. W pierwszym z nich rywalizowali zawodnicy i zawodniczki „Zawiszy” Sulechów, „Kosynierów” Łuczyce, „Złomexu” Branice i „Błyskawicy” Wyciąże, urodzeni w latach 2016-2017. Z kolei w drugim zmierzyły się zespoły „Zawiszy” Sulechów, „Złomexu” Branice i „Zieleńczanki” Zielonki, a występowali w nich piłkarze i piłkarki urodzeni w latach 2010-2012. 

W obu turniejach wybrani zostali przez trenerów i opiekunów drużyn najlepsi zawodnicy. Wśród zawodników urodzonych w latach 2016-2017 byli to: Maksymilian Mazur („Zawisza” Sulechów) i Wojciech Kubik ( Błyskawica” Wyciąże), natomiast wśród starszych uczestników zawodów piłkarskich zostali nimi: Tomasz Wójcik („Zawisza” Sulechów) oraz Szymon Wiśniewski („Złomex” Branice). W piłkarskich zawodach zorganizowanych w sobotę przez działaczy, trenerów i piłkarzy „Zawiszy” nie było przegranych, a tylko zwycięzcy. Wszyscy bowiem uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, które wręczył obecny w Sulechowie, Wójt Gminy Marek Jamborski. Oczywiście, wspomniani powyżej najlepsi zawodnicy obydwu turniejów, wyróżnieni zostali specjalnymi statuetkami, które wręczył im Wójt Gminy.

            Podsumowaniem piłkarskich atrakcji w Sulechowie był towarzyski mecz pomiędzy zespołem „Zawiszy” Sulechów i drużyną LKS Polanowice, który zakończył się  zwycięstwem piłkarzy z Polanowic 3:0. Widać więc, iż gościnność była w sobotę w Sulechowie na pierwszym miejscu. Inną sportową atrakcją soboty był pokaz najmłodszych w naszej gminie adeptów sztuki bokserskiej, którzy na co dzień trenują w świetlicy w Dojazdowie, pod kierunkiem instruktor Moniki Balickiej.

            O inne atrakcje zadbało natomiast najmłodsze KGW działające w naszej gminie czyli Koło Gospodyń Wiejskich w Sulechowie, które przygotowało znakomitą „strefę gastronomiczną”, gdzie „królowały” lokalne specjały. Dzięki Kołu wszystkie Panie obecne na festynie w Sulechowie skorzystać mogły z fachowych „konsultacji farmaceutycznych”. Dla najmłodszych przygotowano zaś  liczne konkursy i animacje. Było również specjalne stoisko, gdzie można było pomalować twarz i zapleść warkocze. Były konne przejażdżki, były „dmuchańce”i szereg innych atrakcji. Wszyscy, którzy „odwiedzili” w sobotę Sulechów mogli wziąć udział w loterii, w której można było wygrać naprawdę cenne nagrody.

            Podczas sobotniego „Letniego Festynu” w Sulechowie, jego organizatorzy, KGW Sulechów oraz UKS „Zawisza” Sulechów, specjalnymi adresami z podziękowaniami uhonorowali osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju obu stowarzyszeń, a tym samym i lokalnej społeczności. Wyróżnienie to otrzymali: pan Marek Jamborski – Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, pan Marian Nowak – Sołtys miejscowości Sulechów, pan Zbigniew Raźny – Radny Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, poprzedniej kadencji, oraz pan Krzysztof Jurek – właściciel firmy „AGROJUREK”.                                                                             

Wszystkim wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje, a obu organizacjom tj. KGW Sulechów i UKS „Zawisza” Sulechów życzymy dalszych sukcesów w ich, jakże ważnej i pożytecznej działalności. 

 

 

 

 

2024-03-15