Konkurs "Mój Ogród" - rozstrzygnięty

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca jest jedną z podkrakowskich gmin, gdzie tradycyjne rolnictwo powoli ustępuje polu i zabudowie mieszkaniowej, a nasi mieszkańcy przywiązują dużą wagę do walorów estetycznych terenów, w których żyją, a w szczególności własnych gospodarstw domowych. Dlatego też Komisja Planowania i Inicjatyw Społecznych Rady Gminy już po raz drugi zorganizowała konkurs na najpiękniejszy przydomowy ogród w gminie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przesłać zdjęcia swojego ogrodu wraz z krótkim opisem "filozofii" jego powstania i pielęgnowania. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszone zostało 21 ogrodów, spośród których Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący Komisji dr hab. Michał Węgrzyn - Dyrektor Krakowskiego Ogrodu Botanicznego UJ, Członkowie Komisji Planowania i Inicjatyw Społecznych: Katarzyna Konewecka, Grzegorz Marzec, Tadeusz Rozpondek, Radosław Zębala, Mariusz Wąsowicz, Danuta Sokół - Przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu. Zostali nimi:

I miejsce - Barbara Hołój;
II miejsce ex aequo - Bożena i Józef Rosiek oraz Katarzyna Styczeń;
III miejsce - Ewa Senderska.

Ponadto Komisja przyznała sześć specjalnych wyróżnień, które otrzymali: Danuta Kumiega, Stanisława Musiał, Jadwiga Maj, Renata Koniewska, Paulina Kwiatek i Remigiusz Rakowski.

Bardzo cieszy zaangażowanie mieszkańców w tworzenie przydomowych ogrodów, gdyż przejeżdżając przez naszą gminę możemy zaobserwować różnorodność roślin i pięknych kwiatów.
Nagrody zostały ufundowane przez Członków Komisji Planowania i Inicjatyw Społecznych, Ogród Botaniczny, firmy Agro Jurek i Rancho Falęckich.

2022-08-03