Kompostowniki dla mieszkańców

Gmina Kocmyrzów – Luborzyca przystąpiła do „Programu wsparcia finansowego dla gmin z terenu województwa małopolskiego w zakresie zaopatrzenia w kompostowniki”

W celu realizacji zadania, w drodze zapytania ofertowego, wyłoniono Wykonawcę - Firmę EKOBAT, który dostarczył 170 kompostowników o pojemności 740 l. Kompostownik składa się z elementów do samodzielnego złożenia. Do kompostownika będzie dołączona etykieta informująca o źródle dofinansowania, którą należy przymocować do jednej ze ścianek.

1. Celem programu jest prowadzenie działań edukacyjnych w zakresie promowania zasad prawidłowego postępowania z odpadami biodegradowalnymi stanowiącymi odpady komunalne oraz ograniczenie ilości odpadów oddawanych przez mieszkańców w ramach systemu gospodarki odpadami funkcjonującego na terenie Gminy Kocmyrzów- Luborzyca.
  2. Uczestnikom programu zostaną bezpłatnie użyczone kompostowniki dzięki, którym będą mogli na własne potrzeby realizować recykling organiczny wytworzonych przez siebie bioodpadów stanowiących odpady komunalne.

Kto może dostać kompostownik?

Mieszkaniec Gminy Kocmyrzów - Luborzyca, który:

a) Zamieszkuje na nieruchomości położonej na terenie Gminy Kocmyrzów- Luborzyca

b) Jest osobą pełnoletnią

c) posiada możliwości zlokalizowania kompostownika na nieruchomości w sposób

niestwarzający uciążliwości dla mieszkańców przedmiotowej posesji oraz posesji

sąsiednich;

d) posiada możliwości zagospodarowania wytworzonego kompostu;

e) na wskazanej we wniosku nieruchomości nie prowadzi działalności gospodarczej.

f) zobowiązuje się do równoczesnego wzięcia udziału w konkursie polegającym

na ułożeniu hasła/ sloganu/ wiersza/ promującego kompostowanie (wypełnione

wyznaczone pole we wniosku o użyczenie kompostownika)

Co powinieneś zrobić, żeby dostać bezpłatny kompostownik?

a) Zapoznać się z Regulaminem bezpłatnego użyczenia kompostowników mieszkańcom Gminy Kocmyrzów – Luborzyca

b) Złożyć wniosek konkursowy do dnia 23 września 2024r. na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy

c) Poczekać na kontakt z urzędu i podpisać umowę bezpłatnego użyczenia kompostownika

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami dzwoniąc pod numer telefonu: 123871410 wew. 16