Jubileusz 50 lat Koło Gospodyń Wiejskich w Prusach

W dniu 21 września w Prusach miała miejsce wyjątkowa uroczystość - Jubileusz 50 - lecia KGW.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Św. w kościele parafialnym w Prusach, podczas której kw. proboszcz Franciszek Walkosz wyraził słowa uznania i podziwu dla kobiet działających na rzecz miejscowości od tak dawna. Złożył też najlepsze życzenia na kolejne lata działalności. W dalszej części uroczystości życzenia złożył w imieniu samorządu Wiesław Wójcik - Zastępca Wójta Gminy, Przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Marzec, koła gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy oraz zaprzyjaźnione osoby.
Podczas jubileuszowego spotkania mogliśmy zapoznać się z historią KGW, pasjami, zaangażowaniem i znaczeniem kobiet wiejskich z terenu Prus na przestrzeni lat. Nie zabrakło także tortu wykonanego przez Radną, za razem członkinie KGW, Panią Annę Szlachtę. Na okoliczność 50 - lecia istnienia KGW została wydana publikacja pt. " Jubileusz 50 lat Koła Gospodyń Wiejskich Prusy". Autorką jest Pani Elżbieta Konieczna, sołtys Prus a za razem członkini KGW Prusy, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła losy i działalność KGW od 1974 roku.
Publikacja została wydana przy wsparciu i zaangażowaniu członkiń KGW i bliskich osób.
Dowiadujemy się z niej, że Panie z Prus od samego początku istnienia swej organizacji stawiały sobie liczne cele działalności, dbały o wygląd swej miejscowości, angażowały się w życie kulturalne wsi, brały udział w licznych konkursach, pozyskiwały środki zewnętrzne oraz współpracowały ze szkołą i parafią.

Uroczystość Jubileuszu w Prusach były wspaniałą uroczystością. KGW Prusy składamy życzenia dalszej pięknej i satysfakcjonującej działalności społecznej i wszystkiego co najlepsze.

2024-09-23