Jazda testowa autobusu linii 262 do Rawałowic

16.07.2021 r. miała miejsce jazda testowa autobusu przyszłej linii 262, której celem było sprawdzenie warunków technicznych do wydłużenia trasy do miejscowości Rawałowice oraz uzgodnienie wymaganych inwestycji (pętla autobusowa, przystanki, oznakowanie), które należy podjąć przed uruchomieniem w/w trasy.

Efektem jazdy próbnej jest podjęcie decyzji o przedłużeniu trasy autobusu linii 262, dotychczas kursującego na trasie "Czyżyny Dworzec – Kocmyrzów-Luborzyca Urząd Gminy", do punktu końcowego Rawałowice. Pozytywna opinia Zarządu Transportu publicznego w Krakowie oraz MPK S.A. w Krakowie pozwoli przystąpić do budowy pętli oraz peronów przystankowych.

Przystanki na nowej trasie będą mieć miejsce w:
-Luborzyca Stacja Paliw,
-Luborzyca Wola,
-Rawałowice I,
-Rawałowice II,
-Rawałowice Pętla

Termin uruchomienia nowego odcinka trasy - połowa września.

Rozkład jazdy autobusu zostanie poddany analizie i dostosowany do potrzeb mieszkańców.

Przy okazji jazdy próbnej autobus MPK testowo przejechał również kilka innych miejsc w gminie, dla których rozważa się zorganizowanie transportu publicznego w przyszłości – to m.in. Łososkowice, Wilków przez Marszowice, Goszcza oraz Dojazdów.

Cieszymy się, że kolejna inwestycja w Gminie zwiększy możliwości komunikacji mieszkańców z centrum gminy i Krakowem!

2021-07-16