Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Green Week pod hasłem Europejski Rok Umiejętności

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca po raz kolejny włączyła się do kampanii – Europejski Zielony Tydzień#EUGreenWeek pod hasłem - Europejski Rok Umiejętności, organizowanego w dniach od 5 czerwca do 11 czerwca 2023 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jest to wydarzenie poświęcone kwestiom związanym z ochroną środowiska i stanowi wyjątkową okazję do promowania działań służących ochronie środowiska.

Ekodoradcy z Urzędu Gminy Kocmyrzów – Luborzyca w dni dzisiejszym, tj. 07.06.2023 roku w ramach kampanii odwiedzili Park & Ride w miejscowości Baranówka i Łuczyce. Ekodoradcy przekazywali mieszkańcom cenne informacje na temat ochrony środowiska, rozmowy dotyczyły również segregacji odpadów, oraz jak pozyskać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Patrząc na coraz większe zainteresowanie mieszkańców dofinansowaniem do wymiany źródła ciepła oraz termomodernizację budynku rozwinęła się obszerna dyskusja.

Dla mieszkańców zostały przekazane drobne upominki, wraz z materiałami informacyjnymi dotyczącymi aktualnej uchwały antysmogowej i ulotki jak skorzystać z dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”.

 

W związku z tym, że trwa Europejski Zielony Tydzień #EUGreenWeek warto nam wszystkim przypomnieć jak dbać o środowisko.

Od zawsze my – ludzie traktujemy Ziemię jako swoją własność. Wycinamy lasy, marnujemy wodę, bardzo szybko zużywamy paliwa kopalne… Pora się wdrożyć w życie nowe zasady działania. Poniżej dowiesz się jak dbać o środowisko, oraz co możesz zrobić, a co ograniczyć, aby świat stawał się lepszym miejscem do życia dla wszystkich.

9 pomysłów na to, jak dbać o środowisko

 

1. Oszczędzaj energię

2. Segreguj odpady

3. Kupuj odpowiedzialnie - zmniejszaj śmieci

4. Oszczędzaj wdę

5. Wprowadź minimalizm

6. Używaj komunikacji zbiorowej

7. Zrezygnuj z plastikowych toreb

8. Szanuj naturę

9. Zrezygnuj z plastikowych toreb

 

Pamiętajmy o tym, że sukces działań dotyczących ochrony środowiska zależy od ilości osób, które się w tę ochronę zaangażują. Dlatego warto zarażać innych swoją wiedzą i postawą. Opowiadać, pokazywać i świecić przykładem. Bardzo prawdopodobne, że ludzie z Twojego najbliższego otoczenia zwyczajnie się nad tym nie zastanawiali i nie mają świadomości, że wystarczy tylko trochę zmienić swoje nawyki, aby pomóc Ziemi w przetrwaniu. Uczmy nasze dzieci nawyków od najmłodszych lat.

2024-03-15