Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP– Goszcza 2022 r.

W niedzielę 3 lipca br. na boisku sportowym w Goszczy odbyły się, po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizowały w nich jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy: OSP Czulice, OSP Głęboka, OSP Łuczyce, OSP Goszyce, OSP Łososkowice, OSP Skrzeszowice, OSP Maciejowice, OSP Marszowice, OSP Rawałowice oraz OSP Goszcza – gospodarze tegorocznych zawodów. Ponadto w zawodach wzięła udział, już poza formalną rywalizacją, Kobieca Drużyna Pożarnicza OSP Skrzeszowice.


Sędzią głównym zawodów w Goszczy był starszy ogniomistrz Adam Gwóźdź z JRG 7 PSP w Krakowie, a Kierownikiem Zespołu Sędziowskiego starszy ogniomistrz Grzegorz Janicki z KM PSP w Krakowie. Zawody w Goszczy rozpoczął uroczysty przemarsz uczestniczących w nich jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca druh Andrzej Szwajca. Tak przemarszowi uczestników, jak i całym zawodom, towarzyszyła muzyka w wykonaniu strażackiej orkiestry dętej "TON" z Goszczy, pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Sokoła.

 

Strażackie zawody sportowo – pożarnicze rozgrywane były w dwu konkurencjach: sztafecie strażackiej i ćwiczeniach bojowych czyli tzw. „bojówce”. O ostatecznej klasyfikacji startujących zespołów decydował łączny czas uzyskany przez poszczególne jednostki w obu ww. konkurencjach.

 

W tegorocznej edycji Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych najlepsi okazali się druhowie z OSP Goszcza, którzy wyprzedzili druhów z OSP Łuczyce (II miejsce) i OSP Marszowice (III miejsce). Zwycięska drużyna OSP Goszcza wystąpiła w następującym składzie: Kamil Nowak, Paweł Stryszewski, Kacper Dutkiewicz, Jakub Królik, Jakub Broś, Mateusz Broś, Szczepan Bełzowski, Sławomir Doniec i Mateusz Korfel.

 

Nagrody zwycięzcom tegorocznych zawodów wręczał ich fundator, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, a zarazem Honorowy Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Kocmyrzów- Luborzyca Marek Jamborski wspólnie z Komendantem Gminnym OSP druhem Andrzejem Szwajcą. Nagrodami były: honorowe puchary dla zdobywców trzech pierwszych miejsc oraz nagrody finansowe, które otrzymali nie tylko zwycięzcy, ale wszystkie biorące udział w rywalizacji zespoły. Ponadto specjalnym pucharem oraz nagrodą finansową wyróżniona została Kobieca Drużyna Pożarnicza ze Skrzeszowic. Zarówno KDP OSP Skrzeszowice, jak i zwycięzcy niedzielnych zawodów druhowie z OSP Goszcza już 9 lipca br. będą reprezentować naszą gminę w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się w Przegini.

 

Zawody sportowo – pożarnicze w Goszczy zostały przygotowane w bardzo profesjonalny sposób i cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie przybyłych na boisko sportowe w Goszczy mieszkańców naszej gminy.

 

 

 

2022-07-04