Europejski Zielony Tydzień - „Oszczędzajmy wodę!”

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca po raz kolejny włączyła się do kampanii – Europejski Zielony Tydzień #EUGreenWeek pod hasłem - „Oszczędzajmy wodę!”, organizowanego w dniach od 3 czerwca do 7 czerwca 2024 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jest to wydarzenie poświęcone kwestiom związanym z ochroną środowiska i stanowi wyjątkową okazję do promowania działań służących ochronie środowiska.

Ekodoradcy z Urzędu Gminy Kocmyrzów – Luborzyca w dniu 06.06.2024 roku w ramach kampanii odwiedzili uczniów klas I-II Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Prusach. Zostały przeprowadzone zajęcia z dziećmi na temat ochrony środowiska, segregacji odpadów, oszczędzaniu wody oraz ochrony powietrza. Uczniowie dowiedzieli się jak dbać
o środowisko, co można zrobić, a co ograniczyć, aby świat stawał się lepszym miejscem do życia dla wszystkich.

2024-06-11