Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021

Gmina Kocmyrzów-Luborzyca włącza się do kampanii – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września 2021. W tych dniach Gmina planuje szereg akcji edukacyjno-promocyjnych w szkołach/przedszkolach oraz na parkingach „Parkuj i jedź” o tematyce związanej z hasłem przewodnim ETZT 2021 w tygodniu działań.

22 września to Dzień bez Samochodu – w tym dniu zachęcamy do korzystania z aktywnej mobilności poprzez jazdę na rowerze, spacery oraz korzystanie z komunikacji zbiorowej i parkingów park&ride w naszej Gminie.

W tym roku hasło przewodnie to „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Celem kampanii jest promowanie ekologicznych form mobilności oraz zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń co będzie miało wpływ na poprawę jakości powietrza, oszczędność pieniędzy i czasu, poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego oraz bezpieczeństwa na drogach.

Pliki do pobrania:
2021-09-20