Europejski Tydzień Mobilności 2024

Europejski Tydzień Mobilności 2024 pod hasłem „Współdzielenie Przestrzeni Publicznej” - to coroczna kampania organizowana w miesiącu wrzesień w całej Europie. Celem akcji jest zmniejszenie emisji CO₂, poprawa jakości powietrza w miastach, promowanie zrównoważonego transportu miejskiego oraz zachęcanie obywateli do rezygnacji z samochodów na rzecz bardziej ekologicznych form przemieszczania się. W tym czasie zachęcamy do  bardziej aktywnego stylu życia poprzez chodzenie pieszo czy jazdę na rowerze. Wydarzenie to ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości ekologicznej, ale również poprawę jakości życia w miastach poprzez zmniejszenie emisji spalin, hałasu i korków.

Europejski Tydzień Mobilności stanowi wyjątkową okazję do przeprowadzenia różnego typu akcji wśród mieszkańców.

W dniach 19 i 24 września 2024r.,  gminni Ekodoradcy mieli przyjemność odwiedzić  Szkołę Podstawową im. 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Samorządowe Przedszkole „ Akademia Przedszkola” w Wysiołku Luborzyckim, gdzie prowadzili zajęcia w klasach 0-III. Dzieci uzyskały ogrom informacji w zakresie poprawy bezpieczeństwa, a także ekologicznych form transportu takich jak : rowery, hulajnogi i spacer.
W akcję włączyło się również Przedszkole „Wesoła Gromadka” w Dojazdowie, które w dniu 27 września 2024r., pod opieką wychowawców zdecydowało się odwiedzić Urząd Gminy Kocmyrzów- Luborzyca wybierając komunikację miejską. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w zorganizowanej przez Ekodoradców prelekcji dotyczącej Europejskiego Tygodnia Mobilności przeplatanej elementami ochrony środowiska.

Takie spotkania mają na celu promowanie bardziej świadomych wyborów, przyczynić się do poprawy środowiska, jakości życia oraz przemyśleń odnośnie nawyków transportowych.

2024-10-02