Gmina Kocmyrzów-Luborzyca po raz kolejny włączyła się do kampanii – „Europejski Tydzień Mobilności” przypadający w dniach od 16 do 22 września 2022r. W tym roku hasło przewodnie to „Oszczędzaj energię”. Celem kampanii jest promowanie ekologicznych form mobilności oraz zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń, co będzie miało wpływ na poprawę jakości powietrza, oszczędność pieniędzy i czasu, poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego oraz bezpieczeństwa na drogach.

22 września to „Dzień bez Samochodu”. W dniu dzisiejszym Ekodoradcy z Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca zorganizowali akcję edukacyjno-promocyjną na parkingu Park & Ride w Baranówce.

Przypominamy, że w związku z trwającym „Dniem bez Samochodu” obowiązuje darmowa komunikacja miejska na terenie miasta Krakowa i Gminy Kocmyrzów – Luborzyca.

2024-03-15