Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

„Czyste Powietrze + ” czyli nowa odsłona programu

Czyste Powietrze+, czyli prefinansowanie w programie. Beneficjenci będą mieli możliwość otrzymania dotacji przed końcem inwestycji.

Czyste Powietrze+, czyli prefinansowanie w programie. Beneficjenci będą mieli możliwość otrzymania dotacji przed końcem inwestycji.

Właściciele domów jednorodzinnych ubiegający się o dotację na wymianę starego pieca (tzw. kopciucha) oraz ocieplenie domu otrzymają prefinansowanie, czyli wypłatę pieniędzy jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Będzie można dostać „z wyprzedzeniem” do 50 proc. maksymalnej możliwej kwoty dotacji.

Nowe rozwiązanie jest skierowane do beneficjentów 2) i 3) części programu „Czyste Powietrze” i będzie dostępne tylko dla nowych osób składających wniosek o dofinansowanie. Warunkiem wypłaty prefinansowania ma być przesłanie wraz z wnioskiem o dotację umowy zawartej z wykonawcą na przeprowadzenie konkretnych prac. W ramach realizowanego przedsięwzięcia możliwe będzie zawarcie do trzech umów z wykonawcami. Mogą one zostać dostarczone na etapie uzupełniania wniosku, na co wnioskodawca będzie miał 10 dni roboczych. Prefinansowanie w wysokości do 50 proc. najwyższej możliwej wysokości dotacji, przypadającej dla danego wykonawcy, będzie wypłacane bezpośrednio na jego konto, zgodnie z maksymalnymi poziomami dofinansowania oraz warunkami programu.

Szczegółowe informacje można zaczerpnąć u ekodoradców Urzędu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, parter, pok. 9, zaraz obok Dziennika Podawczego.

Karolina Duk – Ekodoradca
Justyna Żelazny – Ekodoradca
Julita Szafrańska – Ekodoradca
tel. 12 387 14 10, wew. 41
e-mail: ekoteam@kocmyrzow-luborzyca.ug.gov.pl

2022-07-06