Budowa sieci kanalizacyjnej na terenie Kocmyrzowa i Luborzycy

Realizowana budowa sieci kanalizacyjnej w obrębie części miejscowości Kocmyrzów i Luborzyca, stanowiąca I etapy niniejszych inwestycji zmierza do zakończenia.

Aktualnie Wykonawca prowadzi działania w miejscowości Luborzyca gdzie do tej pory wykonano odcinek sieci o długości około 250 metrów, w skład którego wchodzi fragment infrastruktury w obrębie ulicy Księżycowej oraz dwa przewierty pod drogą powiatową NR 2161K. Na dzień przygotowywania artykułu prace wykonawcze realizowane są wzdłuż ul. św. Królowej Jadwigi. W miejscowości Kocmyrzów posadowiona została sieć kanalizacyjna o długości 1 kilometra, która swoim zasięgiem obejmuje ulice Kamienistą oraz Leszczynową oraz część ulic Centralnej
i Jesionowej. Ostatnimi, w tym etapie inwestycji, pracami wykonawczymi są czynności związane
z wykonaniem nowej nakładki asfaltowej na ul. Jesionowej, która została zaplanowana
do zrealizowana we wrześniu bieżącego roku, symultanicznie z podobnymi pracami w miejscowości Luborzyca.

Urząd Gminy Kocmyrzów-Luborzyca informuje również, iż uzyskano prawomocne pozwolenia na budowę dla oczyszczalni ścieków, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w ww. miejscowościach. Pozwoliło to na  rozpoczęcie działań związanych z wyłonieniem Wykonawcy przedmiotowych zadań, przed którym postawiono termin realizacji do połowy grudnia 2024 r.

Po zakończeniu prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej, oczyszczalni ścieków oraz uzyskaniu pozwolenia na ich użytkowanie, mieszkańcy posiadający techniczną możliwość przyłączenia do przedmiotowej infrastruktury, w celu włączenia do gminnej sieci kanalizacyjnej,  będą zobowiązani do wystąpienia z wnioskiem o wydanie warunków technicznych przyłączenia.

2024-08-07