W dniu 1 sierpnia wchodzi w życie bilet metropolitarny, integrujący komunikację miejską w Krakowie, transport kolejowy oraz przewozy autobusowe.

Dzięki wprowadzanej ofercie na podstawie jednego biletu będzie można podróżować pociągiem, autobusem i tramwajem w Krakowie oraz w gminach, które podpisały porozumienia z Miastem Krakowem w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

Stawki za nowe bilety wynoszą :

• 159 zł miesięcznie za bilet metropolitarny obejmujący strefę I czyli miasto Kraków

• 169 zł za bilet obejmujący strefę I i II, czyli także bliższy obszar podmiejski, w tym Gmina Kocmyrzów - Luborzyca

• 199 zł za bilet metropolitarny obejmujący strefę I, II, III, czyli wszystkie miejsca gdzie dojeżdża krakowska komunikacja miejska.

Możliwe jest także wykupienie biletu za 109 zł obejmującego tylko podmiejskie strefy II i III.

Foto Biuro Prasowe UMWM

2024-03-15