30 tys. zł. - Finał WOŚP w Gminie Kocmyrzów-Luborzyca

29 stycznia 2023r. odbył się 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gminie Kocmyrzów-Luborzyca już po raz 19-sty sztab WOŚP przy Szkole Podstawowej im. 600 lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadził zbiórkę. W tym roku sztab liczył ponad 30 - stu wolontariuszy wraz z Paniami ze Szkoły Podstawowej im. 600 lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zbiórki odbywały się w różnych miejscach, min. przy kościołach, w sklepach, w szkołach, a także w centrum gminy przy Finale WOŚP. Podczas finału na scenie pięknie zaprezentowały się przedszkola i szkoły z terenu naszej gminy, a wieczór umilił występ Orkiestra Dęta „TON” z Goszczy. W tym roku swoją cegiełkę do WOŚP dołożyły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Głębokiej, Kocmyrzowa, Łuczyc, Skrzeszowic i Luborzycy poprzez przygotowanie ciast, słodkości, kiełbasek i smakołyków w zamian za datki do puszek. Wolontariuszy z puszkami można było także spotkać podczas rozgrywek piłkarskich na sali gimnastycznej w Wysiołku Luborzyckim i maratonu zumby. Ochotnicza Straż Pożarna z Maciejowic wspierała wydarzenie pod względem organizacyjnym, technicznym i bezpieczeństwa.

Serdeczne podziękowania składamy również dla wszystkich osób i instytucji, które przekazały gadżety na licytację, a także dla wszystkich osób zaangażowanych, wolontariuszy, dzieci, rodziców, nauczycieli, Pań z KGW, samorządowców, druhów OSP i Was wszystkich za obecność i wielkie

Do zobaczenia za rok!

2023-01-30