Kontrast
A A A
Polski BIP Gminy Kocmyrzów-Luborzyca

„2 Piknik Rodzinny Mieszkańców Wilkowa”

Dnia 11 czerwca 2022 roku, w miejscowości Wilków, odbył się „2 Piknik Rodzinny Mieszkańców Wilkowa”. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 16:00 atrakcjami dla najmłodszych.
Na przybyłych gości czekał darmowy poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkowa oraz Grill – obsługiwany przez ekipę mieszkańców. W związku z tym, goście mogli skosztować nie tylko słodkich wypieków, chleba ze smalcem i ogórkiem, czy wybornego żurku, ale także przepyszne kiełbaski, kaszankę, frytki i placuszki serwowane przez ekipę Grilla, można rzec, było wszystko czego dusza zapragnie, a przysłowiową kropką nad „i” były darmowe lody włoskie. Chwilę przed zachodem słońca do wspólnej tanecznej zabawy zaprosił zespół muzyczny Afera, również z Wilkowa, który przy pełnym parkiecie skocznie przygrywał do późnych godzin nocnych. Potańcówka ta, na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.
Impreza ta została sfinansowana z dobrowolnych składek mieszkańców i Sołtysa wsi Wilków, aczkolwiek dużą rolę w jego organizację wniosły okoliczne firmy. Dzięki zebranej kwocie, zakupiono między innymi: 2 namioty, 5 stołów czy oświetlenie namiotów. Opłaciliśmy wcześniej wspomniane atrakcje i animacje dla dzieci, które cieszyły się niezwykłą popularnością, a były dostępne bez opłat dla każdego. Wśród nich można wymienić: dmuchańce, przejażdżkę koniem, grę terenową, piniaty, festiwal kolorów czy malowanie tworzy, pod czujnym okiem animatorów. Dzieci miały również możliwość nauki sterownia latającym dronem, a w tym miejscu podziękowania składamy strażakom z OSP Marszowice, którzy poprzez zabawę, przybliżyli naszym pociechom trudy swojej pracy.
„2 Piknik Rodzinny Mieszkańców Wilkowa”, jak już wcześniej wspomniano, nie odbył by się, bez wsparcia firm lokalnych i osób prywatnych nie związanych z Wilkowem. Dlatego podziękowania za okazaną pomoc kierujemy do wszystkich, od sponsora wyrobów wędliniarskich, pieczywa, do osób użyczających namioty, stoły czy podłogę taneczną. Nie sposób tu wszystkich wymienić, ale jako organizatorzy-mieszkańcy, dziękujemy za wsparcie, bez Was nie byłoby „2 Pikniku Rodzinnego Mieszkańców Wilkowa”. Na koniec zależy zaznaczyć, że choć „2 Piknik Rodzinny Mieszkańców Wilkowa” został zorganizowany z inicjatywy mieszkańców, to jego organizację wspierali członkowie działających tu stowarzyszeń – „Stowarzyszenie Łączy Nas Wilków” i „Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkowa”, którym za włożoną pracę należą się również wielkie podziękowania.
Pragnąc, aby to wydarzenie odbywało się cykliczne, została rozpoczęta już „Zrzutka” na organizację „3 Pikniku Rodzinnego Mieszkańców Wilkowa”. Do zobaczenia za rok.
Mieszkańcy Wilkowa
2022-06-14